Остеосцинтиграфія

Остеосцинтиграфія — дослідження, яке допомагає діагностувати проблеми з кістками. Це корисний інструмент для пошуку раку, який походить з кістки чи поширився метастазами в кістку. Також це дослідження може допомогти оцінити ефективність лікування раку, що поширився в кістки.

Остеосцинтиграфія — це радіонуклідне дослідження, тобто для виконання цієї процедури необхідно ввести невелику кількість радіоактивного препарату в вену. Попри те, що препарат є радіоактивним, його кількість настільки мала, що променеве навантаження від остеосцинтиграфії менше, ніж при більшості комп’ютерно-томографічних досліджень. Різна кількість такого препарату захоплюється у здорових та пошкоджених кістках, що створює контрастність у зображенні та допомагає знайти пошкоджену кістку завдяки підвищеному накопиченню препарату. Підвищення накопичення може свідчити про рак у кістці. 

Таке дослідження дуже чутливе до змін в кістках, проте не всі ці зміни обов’язково пов’язані з раком чи метастазами, інколи для подальшої діагностики причини пошкодження кістки можуть бути застосовані інші діагностичні дослідження. 

У пацієнтів із раком грудей остеосцинтиграфія застосовується в першу чергу для пошуку метастазів у кістки, а також для оцінки ефективності лікування метастазів у кістках. 

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення