Рак мигдалин

Лазерна мікрохірургія при раку мигдалин може стати одним з методів лікування поряд зі стандартною хірургією. Дослідження показали, що лікування раку мигдаликів з використанням цього методу при невеликих пухлинах ефективне і безпечне. Зокрема, спостерігається істотне зменшення післяопераційних ускладнень.

Рак мигдалин – це злоякісна пухлина, що походить зі слизової оболонки кореня язика, мигдалин, задньої стінки глотки, піднебінних дужок і м'якого піднебіння. Рак мигдалин відноситься до пухлин голови та шиї. Злоякісне новоутворення розвивається в лімфоїдній тканині ротоглотки, зростає без чіткої межі, часто має вигляд інфільтрату або виразки. Відносно цього захворювання іноді застосовують термін «рак піднебінних мигдалин». Рак мигдалин зустрічається рідко, швидко розвивається і швидко метастазує. В першу чергу вражаються метастазами регіонарні лімфовузли.

Пухлина легко виявляється при огляді ротової порожнини. Утворення зазвичай виникає на одній мигдалині; випадки, коли рак розвивається на обох мигдалинах, рідкісні. Хвороба вражає переважно чоловіків від 54 до 75 років. У 95% і більше випадків спостерігається плоскоклітинний рак і різновиди цього виду раку з виразковим ростом.

Діагностика

При діагностиці раку мигдалин проводять первинне обстеження, роблять аналізи крові й аналізи на онкомаркери. Обов'язково призначають біопсію з пухлини для верифікації діагнозу. У визначенні розповсюдження пухлини і наявності метастазів в лімфовузлах важливу роль відіграє комп'ютерна томогрфія (КТ).

ПЕТ-КТ
– новітній метод дослідження, який застосовують для з'ясування стадії хвороби з метою уточнення тактики лікування. Використання ПЕТ-КТ дозволяє оцінити результат лікування, а також виявити можливий рецидив хвороби.

Гістологічну верифікацію для пацієнтів ЛІСОД виконують в референтній лабораторії-партнері Opti-Path Gemeinschaftspraxis fur Pathologie в Німеччині. Правильне діагностування гарантує в подальшому адекватне лікування.

Лікування

Для уточнення вартості діагностики та лікування цього виду раку зв'яжіться з Інформаційною службою:

  • 0-800-500-110 (безкоштовно для дзвінків
    зі стаціонарних телефонів по Україні)
  • або +38 044 520 94 00 – щодня
    з 08:00 до 20:00.  

Хірургічне лікування полягає в максимальному видаленні пухлини мигдалин і уражених лімфовузлів.

Додатково може бути призначена променева терапія при великих розмірах пухлини і її низькому диференціюванні, при великих лімфовузлах або при проростанні капсули лімфовузла. В таких випадках виправдане поєднання хіміотерапії і радіотерапії.

Хіміопроменева терапія сьгодні високоефективна як самостійний метод. Застосування таргетного препарату Цетуксимаб разом із променевою терапією або хіміотерапією підсилює ефективність лікування. Хіміотерапія як самостійний метод лікування призначається тільки при поширенній пухлині мигдалин.

Важливу роль відіграє подальший нагляд із повторними частими оглядами кожні два-три місяці. Більшість рецидивів припадає на перші два роки після закінчення лікування. При рецидивах застосовують повторну операцію, опромінення або їх поєднання.

Симптоми

Спочатку пухлина буває безсимптомною, особливо при ураженні кореня язика, де вона розташовується під слизовою і росте вглиб. Іноді першим проявом раку кореня язика і мигдалин бувають метастази в шийні лімфовузли. Також характерні біль, порушення ковтання, відчуття об'ємного утворення в горлі.

При прогресуванні захворювання може з'явитися домішок крові в слині, відзначається болючість і збільшення лімфовузлів. Характерні гнійно-слизові виділення, ускладнене носове дихання, закладеність вух і біль в них. При поширенні новоутворення вгору і вбік може статися руйнування кістки основи черепа; до процесу залучаються черепні нерви, виникають неврологічні симптоми, такі як сліпота, параліч м'язів м'якого піднебіння, голосової зв'язки, очних м'язів.

Фактори ризику

  • Куріння: найчастіше рак мигдалин зустрічається у курців: чим більше стаж куріння, тим вище ризик захворіти раком мигдалин.
  • Зловживання алкоголем.

Питання та відповіді

В розділі публікуються питання пацієнтів і відповіді наших фахівців. Питання кожної людини стосується конкретної проблеми, що пов'язана з її захворюванням. Пацієнтам відповідають ізраїльські клінічні онкологи та головний лікар ЛIСОД, д.м. н., професор Алла Вінницька.

Висновки фахівців грунтуються на знаннях принципів доказової медицини та професійному досвіді, відповідають виключно наданим даним, мають ознайомчий характер і не є рекомендацією лікаря.

Основна мета розділу – надати інформацію пацієнтові та його родині для того, щоб вони разом із спеціалістом прийняли рішення про вид лікування. Тактика, яка була вам запропонована, може відрізнятися від принципів, що викладені у відповідях наших фахівців. Не соромтеся поставити лікарю запитання про причини відмінностей. Ви повинні бути впевнені що отримуєте правильне лікування.

Добрый день. Моей сестре поставили рак миндалин 3-й стадии. Подскажите, пожалуйста, какое лечение необходимо при таком заболевании. Заранее благодарна.

Цві Бернштейн

Сочетанная лучевая и химиотерапия дает отличные результаты (особенно в молодом возрасте, когда развитие опухоли, чаще всего, связано с вирусом папилломы человек (HPV).