РАК АНАЛЬНОГО КАНАЛУ

Рак анального каналу — злоякісне новоутворення в області заднього проходу. Пухлина розвивається між верхнім краєм каналу і ділянкою, що переходить у періанальну шкіру. Анальний канал виділяють як окрему частину всього травного тракту через анатомічні особливості та специфічні функції, головна з яких — утримання газів і калових мас. Провідне місце серед утворень цієї області посідає епідермоїдний (плоскоклітинний) рак. Найчастіше рак анального каналу діагностують у пацієнтів старше 50 років (серед хворих переважають жінки).

Діагностика

Після клінічного огляду пацієнта (у жінок додатково — огляд гінеколога і взяття ПАП-тесту) обов’язковий етап діагностики — біопсія новоутворення з подальшим гістологічним дослідженням. Саме цей крок підтверджує онкологічне захворювання і дає лікарям інформацію про особливості конкретної хвороби.

Крім того, за рекомендацією лікарів можуть проводитись:

  • УЗД;
  • КТ;
  • ендоскопічні методи діагностики;
  • рентгенографія.

Лікування

Повну інформацію про діагностику і лікування цього виду раку вам нададуть консультанти Контакт-центру LISOD:

  • 0-800-500-110 (безкоштовно для дзвінків зі стаціонарних телефонів по Україні)
  • або +38 044 520 94 00 - щодня з 08:00 до 20:00.

Як основні методи лікування в LISOD застосовують променеву терапію або поєднання хіміотерапії та радіотерапії. У багатьох хворих вдається досягти регресії раку. Однак пацієнта має спостерігати фахівець-онколог щонайменше п'ять років. Лише після закінчення такого терміну пацієнт вважається вилікуваним повністю.

При великих розмірах пухлини або її проростанні менша вірогідність розсмоктування новоутворення. У такому випадку (при слабкій регресії пухлини) після променевої терапії проводять повне видалення прямої кишки. Хірургічне втручання виконують також при появі рецидивів пухлини після проведеної радіотерапії.

Симптоми

Рак анального каналу проявляється симптомами навіть на ранньому етапі. Ознаки неспецифічні, можуть «маскуватися» під доброякісні захворювання. Практично завжди цю хворобу супроводжують біль, запори, наявність крові в калі, відчуття чужорідного тіла й свербежу в анальному проході, нетримання калу. Через збільшення пухлини біль посилюється.

При появі перших тривожних симптомів необхідно швидко звернутися до онколога. Що раніше буде встановлений правильний діагноз, то легше й результативніше буде лікування.

Фактори ризику

  • Інфікування ВПЛ (вірус папіломи людини). Найпоширеніший тип при раку анального каналу — ВПЛ-16.
  • Утворення анального свища.
  • Часті запалення анального каналу.
  • Вік понад 50 років.
  • Куріння.

Питання та відповіді

У розділі публікуються питання пацієнтів і відповіді наших фахівців. Питання кожної людини стосується конкретної проблеми, пов'язаної з його захворюванням. Пацієнтам відповідають ізраїльські клінічні онкологи і головний лікар LISOD, д.м.н., професор Алла Вінницька.

Відповіді фахівців ґрунтуються на знаннях принципів доказової медицини та професійному досвіді. Відповіді стосуються лише наданої інформації, мають ознайомлювальний характер і не є лікарською рекомендацією.

Основна мета розділу — дати інформацію пацієнтові та його родині, щоб разом з лікарем прийняти рішення про вид лікування. Запропонована пацієнту тактика лікування може відрізнятися від принципів, викладених у відповідях наших фахівців. Не соромтеся поставити лікарю питання про причини відмінностей. Ви повинні бути впевнені, що отримуєте правильне лікування.

Задати своє питання лікарю