Клімактеричний та менопаузальний періоди – оптимістичний погляд на проблеми

Лікування у гінеколога-ендокринолога допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань та остеопорозу, поліпшити пізнавальні функції (пам'ять та увагу), поліпшити стан шкіри і волосся, практично повністю усунути або значно полегшити такі неприємні симптоми, як припливи, порушення сну, дратівливість, нічна пітливість, сухість піхви.

Про терміни

  • Клімакс (від грецького climakterium – сходи) – перехідний період від дітородного до постменопаузи.
  • Менопауза – остання менструація в житті жінки.
  • Постменопауза – період часу, що настає через два роки після останньої менструації, і до глибокої старості.  

Які проблеми можуть виникнути і чим вони обумовлені?

Менопауза, в середньому, настає у віці 50 років, але варіантом норми є період від 42 до 56 років. Із припиненням менструацій або з початком вікових змін менструального циклу прогресивно знижується вироблення жіночих полових гормонів (естрогену і прогестерону), що викликає зміни в органах і тканинах, чутливих до цих видів гормонів. Таку чутливість мають: матка, молочні залози, зовнішні статеві органі, шкіра і волосся, кістки, суглоби і всі слизові оболонки, серце і судини, сечовивідні шляхи, центральна нервова система. Прояви дефіциту полових гормонів розділяють на ранні та пізні.

Найбільш ранньою ознакою зниження функції яєчників є типовий клімактеричний синдром. Симптоми: «припливи» жару, підвищена пітливість (особливо вночі), безсоння, іноді дратівливість і депресія.

Через 3-5 років після настання менопаузи часто жінок настигають пізні ускладнення постменопаузи, які можуть проявлятися урогенітальними розладами (нетримання сечі при напрузі – кашлі, сміху, чханні тощо), прискореним сечовипусканням, сухістю піхви, зниженням сексуального бажання. Самим серйозним пізнім ускладненням згасання функції яєчників є остеопороз – підвищена крихкість кісток. Це захворювання проявляється частими переломами. Найнебезпечніші переломи шийки стегна – смертність становить 20-25% за перші 6 місяців, інвалідність – 40-45%. Переломи шийки стегна у жінок в постменопаузі зустрічаються в 12 разів частіше, ніж у літніх чоловіків.

З'ясувавши, «хто винен», розглянемо питання про те, «що робити».

Вартість послуг

  • УЗД молочних залоз - 2970.00 грн
  • Мамографія - 2970.00 грн
  • Записатися на прийом

Або зателефонуйте за номером +38 (044) 520-94-00 щодня з 8:00 до 20:00

Необхідно знати:

  • перераховані вище ускладнення розвиваються не у всіх жінок;
  • сьогодні медицина має у своєму розпорядженні ефективні методи профілактики та лікування клімактеричних порушень;
  • у нашій лікарні приймає гінеколог-ендокринолог – лікар, який спеціалізується саме в цій області.

Лікування у гінеколога-ендокринолога допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань та остеопорозу, поліпшити пізнавальні функції (пам'ять та увагу), поліпшити стан шкіри і волосся, практично повністю усунути або значно полегшити такі неприємні симптоми, як припливи, порушення сну, дратівливість, нічна пітливість, сухість піхви.