МІЄЛОДИСПЛАСТИЧНИЙ СИНДРОМ

Мієлодиспластичний синдром (МДС) — загальна назва групи захворювань клональних кровотворних стовбурних клітин, унаслідок яких в організмі виробляються змінені еритроцити, лімфоцити і тромбоцити. Нестача здорових клітин крові, які виконують важливі функції, може призвести до збою в роботі всього організму. Мієлодиспластичний синдром небезпечний тим, що з часом він може трансформуватися в гострий мієлолейкоз, тому важливо виявити хворобу на ранніх стадіях і отримати правильне лікування.

Найчастіше хвороба діагностується у чоловіків старше 60 років.

Симптоми МДС

На початковій стадії розвитку захворювання симптоматика не є специфічною. Явних проявів, які могли б вказати на МДС, немає. У цей період хвороба може бути діагностована випадково при виконанні аналізу крові.

Пізніше можуть з'явитися:

  • Шлунково-кишкові та носові кровотечі, крововиливи в шкіру, суглоби (геморагічний синдром) навіть при незначному травмуванні.
  • Слабкість, швидка стомлюваність.
  • Задишка, прискорене серцебиття.
  • Запаморочення.
  • Часті інфекційні захворювання.
  • Безпричинне зменшення маси тіла, відсутність апетиту.
  • Болі в кістках.

Оскільки хвороба може трансформуватися в лейкоз, подібні симптоми ігнорувати не можна. Зверніться до гематолога Лікарні ізраїльської онкології LISOD, щоб пройти якісне обстеження та своєчасно встановити точний діагноз.

Причини захворювання

У більшості випадків мієлодиспластичний синдром розвивається без будь-якої причини.

Відомо, що певні захворювання можуть підвищувати ризик виникнення МДС. До них належать синдром Дауна, анемія Фанконі, нейрофіброматоз і деякі інші.

Діагностика

Діагностика захворювань крові у LISOD починається з консультації онкогематолога. Лікарі відділення онкогематології — провідні фахівці-експерти з багаторічним досвідом і знаннями в цій галузі. У своїй роботі вони керуються стандартами, затвердженими міжнародними протоколами лікування (NCCN, AHA, EHA), і рекомендують тільки необхідні в конкретній ситуації методи діагностики і лікування.

Проводиться огляд пацієнта, вивчення раніше проведених досліджень. При необхідності рекомендується дообстеження.

У лікарні є всі можливості для швидкої і точної діагностики. У референтних лабораторіях проводяться високоточні дослідження, що дозволяють отримати повну інформацію про конкретне гематологічне захворювання.

Методи обстеження можуть включати:

  • Аналізи крові і сечі.
  • Різні види біопсії, у тому числі біопсія кісткового мозку з подальшим гістологічним дослідженням. Біопсія кісткового мозку в LISOD проводиться під анестезіологічним супроводом, що забезпечує абсолютну безболісність при виконанні даної процедури.
  • ПЕТ-КТ.

Крім того, проводяться спеціальні дослідження — імуногістохімічні, цитохімічні, імуноферментні, цитогенетичні.
У результаті визначається оптимальна тактика лікування для кожного пацієнта.

Лікування

Індивідуально підібрана тактика лікування залежить від особливостей захворювання, віку пацієнта, стану здоров'я. Даний план лікування затверджується консиліумом досвідчених фахівців, що виключає ймовірність лікарських помилок.

Наші лікарі досконало володіють сучасними методами лікування онкогематологічних захворювань із використанням новітніх препаратів таргетної та імунотерапії. Мета фахівців LISOD — зупинити прогресію захворювання, відновити нормальний процес кровотворення, поліпшити самопочуття пацієнта і забезпечити йому хорошу якість життя.

Новини по темі