Скринінгові програми

LISOD – лікарня ізраїльської онкології в Україні, в якій у вас є можливість пройти всі види скринінгу, що довели свою ефективність в усьому світі і стали стандартом ранньої діагностики онкологічних захворювань.

В LISOD комфортно і безболісно можна пройти обстеження за один день. Скринінг націлений на виявлення низки хвороб: раку молочної залози, раку шийки матки, раку передміхурової залози, раку прямої і товстої кишки, раку легенів, раку шлунка.

Необхідно знати: імовірність повного зцілення велика, якщо онкологічне захворювання виявлене на ранній стадії!

Скринінг молочної залози

Життя дається нам один раз, для того щоб довго і повноцінно насолоджуватися ним. Ви повинні відчувати себе бадьорою і впевненою, щоб життя було радісним і прекрасним. Будь-які проблеми вирішуються легко, якщо ви здорові. Хвороба може перекреслити всі плани, внести в життя розгубленість і страх. Онкологія, на жаль, може торкнутися будь-якої жінки.

За даними статистики, щогодини в однієї з жінок в Україні діагностують рак молочної залози. Щогодини в нашій країні одна жінка вмирає від цього захворювання.

Всім жінкам необхідно щорічно проходити скринінг молочної залози.

Повне одужання можливе при своєчасному зверненні і кваліфікованому лікуванні.

Скринінг молочної залози в LISOD включає:

 • УЗД молочних залоз, якщо вік жінки від 18 до 35 років;
 • мамографію молочних залоз, якщо вік жінки більше 35 років (від 30  років – для груп підвищеного ризику при наявності близьких родичів із раком молочної залози);
 • висновок провідного спеціаліста LISOD з діагностики захворювань молочної залози.

Якщо ви виявили збільшення пахових лімфатичних вузлів, ущільнення в грудях, зміни на шкірі або виділення із соска, то, незалежно від вашого віку і давності останнього обстеження, необхідно якнайшвидше пройти скринінг. За даними Інституту раку США, 98% жінок одужують при діагностуванні раку молочних залоз на ранній стадії.

Скринінг передміхурової залози

Рак передміхурової залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у чоловіків. Найчастіше хвороба розвивається у чоловіків у віці старше 45 років.

Чоловікам після 45 років, які належать до групи ризику (при наявності близьких родичів з раком передміхурової залози і/або раком молочної залози) необхідно регулярно (як мінімум 2 рази в рік) проходити скринінг передміхурової залози.

Скринінг передміхурової залози в LISOD включає:

 • консультацію уролога;
 • трансректальне УЗД з використанням апарату високої роздільної здатності;
 • визначення специфічного пухлинного маркера передміхурової залози PSA (ПСА – простатоспецифічний антиген загальний).

Скринінг шийки матки

За даними статистики щорічно в Україні захворюють на рак шийки матки близько 5000 жінок. Кожна п'ята українка вмирає протягом року після встановлення діагнозу із-за пізнього виявлення захворювання.

Всім жінкам, починаючи з 25-річного віку (або через рік після початку статевого життя), необхідно щорічно проходити скринінг шийки матки.

Скринінг шийки матки в LISOD включає:

 • огляд провідного спеціаліста онкогінеколога;
 • кольпоскопію – огляд шийки матки за допомогою сучасного кольпоскопа;
 • вагінальне ультразвукове дослідження – УЗД.

Колоректальний скринінг

За даними Національного канцер-реєстру, захворюваність на колоректальний рак в Україні становить 42,3 нових випадків у рік на 100 тис. населення. Колоректальний рак є найбільш поширеною пухлиною шлунково-кишкового тракту.

Провідні світові спеціалісти на підставі результатів досліджень визначили колоноскопію як найефективніший метод скринінгу колоректального раку.

Близько 90% випадків колоректального раку діагностують у людей, вік яких більше 50 років.

Колоректальний скринінг необхідно проходити щорічно всім жінкам і чоловікам після 50 років; після 40 років – особам, які входять у групу підвищеного ризику (мають поліпи і сімейну історію пухлин товстого кишечника).

Доведено, що щорічна колоноскопія зменшує ризик розвитку раку товстої і прямої кишки на 74%. Колоноскопію в Києві виконують у багатьох лікувальних установах, але її проведення в LISOD має низку незаперечних переваг для пацієнтів. Під час виконання колоноскопії одночасно видаляють всі виявлені поліпи, що є профілактикою колоректального раку.

Колоректальний скринінг в LISOD включає:

 • колоноскопію за допомогою цифрового відеоендоскопа: виявляються найменші відхилення від норми.

При необхідності, в ході обстеження можуть безболісно братися фрагменти підозрілої тканини (біопсія), або видаляються поліпи для детального лабораторного аналізу.

 • повне знеболювання за допомогою внутрішньовенного “малого наркозу”.

Для цієї мети в LISOD використовують спеціальні препарати, що забезпечують відсутність будь-якого дискомфорту під час процедури, а також абсолютно безсимптомний вихід з наркозу. Знеболювання проводить досвідчений лікар-анестезіолог, який контролює стан хворого протягом всієї процедури. Слід зазначити, що режим повного знеболювання під час обстеження надзвичайно важливий не тільки для пацієнта, але і для лікаря, який має можливість ретельно і детально виконати дослідження.

Проходження колоректального скринінгу вимагає підготовки, і тому краще прибути в лікарню на 20-25 хвилин раніше того часу, на який ви записані. Це необхідно, насамперед, для  зручності і спокою кожного пацієнта.

Скринінг легень

Захворюваність на рак легенів одна з найвищих в онкології. Тільки своєчасне виявлення пухлини дозволяє повністю вилікувати хворобу. Ймовірність позбутися пухлини раз і назавжди зростає в кілька раз, якщо утворення виявляють ще до появи перших симптомів.

В осіб, яким проводять скринінг раку легенів за допомогою низькодозової комп'ютерної томографії, смертність від цієї хвороби на 20% нижча в порівнянні з тими, кому виконують звичайне рентген-обстеження! Згідно рекомендаціям Американської асоціації клінічних онкологів (ASCO), Американської асоціації фахівців із легеневої медицини (АРСР) і Національної спілки боротьби з раком (NCCN), скринінг за допомогою низькодозової томографії є діагностичним стандартом.

Скринінг раку легенів за допомогою низькодозової комп'ютерної томографії показаний при наявністі наступних факторів ризику:

 • куріння і куріння в минулому;
 • пасивне паління;
 • перенесені пухлини або рак легенів у родичів;
 • наявність хронічного бронхіту (хронічного обструктивного захворювання легенів);
 • вік старше 55 років;
 • контакт із азбестом, радоном, парами бензину; робота у вугільних шахтах.


Скринінг раку легенів в LISOD включає:

 • низькодозову комп'ютерну томографію органів грудної клітки;
 • висновок висококваліфікованого фахівця з променевої діагностики.

Скринінг щитоподібної залози

Щитовидна залоза має величезне значення для регуляції обміну речовин в організмі людини. Порушення функції  залози впливає на роботу різних органів. Щитовидна залоза контролює діяльність усіх систем за допомогою йодовмісних гормонів, які вона виробляє.

Без певної кількості цих гормонів неможливі: енергетичне харчування всіх клітин організму; дозрівання і ріст тканин; нормальний обмін речовин.

Перевірка рівня гормонів дає лікарям точне уявлення про те, як функціонує щитовидна залоза.

УЗД щитовидної залози – один із найдоступніших та інформативних методів дослідження. УЗД допомагає виявити патології розвитку органа, запальні процеси, пухлину. Крім того, досліджуються шийні лімфатичні вузли.  

Необхідно знати, що таке небезпечне захворювання, як рак щитовидної залози, на ранній стадії протікає безсимптомно: маленька пухлина не викликає хворобливих відчуттів і дискомфорту, часом навіть не прощупується. Виявити утворення, щоб вчасно почати лікування, можливо тільки при проведенні ультразвукового дослідження (при виявленні пухлини надалі під контролем УЗД виконують тонкоголкову біопсію з патологічного вогнища).

Скринінг щитовидної залози в LISOD можна пройти комфортно, швидко і безболісно.

Скринінг включає:

 • дослідження гормонів щитовидної залози: тиреотропний гормон (TSH), тироксин вільний (fт4), трийодтиронін вільний (fт3);
 • УЗД щитовидної залози.

Скринінг щитовидної залози необхідний терміново, якщо спостерігаються:

 • втрата або різке збільшення маси тіла;
 • прискорене серцебиття, нервозність і дратівливість, тремор рук;
 • сухість шкіри, випадіння волосся, швидка втомлюваність;
 • депресія, загальмованість, порушення сну.

Крім того, ми рекомендуємо пройти скринінг всім пацієнтам після 40 років: в цьому віці вище ризик розвитку злоякісних і доброякісних пухлин  щитовидної залози

Скринінг шлунка

Рак шлунка – захворювання, що часто зустрічається. Злоякісна пухлина шлунка є однією з основних причин смертності серед онкологічних хворих. Небезпечний рак шлунка саме тим, що ніяк себе не проявляє на початкових стадіях.

У цей же час діагностика хвороби доступна і безпечна. Але існує інша проблема: люди з підозрою на злоякісну пухлину шлунка звертаються до лікарів занадто пізно. Небезпечній патології можна запобігти, якщо бути уважним до свого здоров'я. Скринінг, тобто виявлення раку на стадії, коли симптоми ще відсутні, сьогодні рятує життя. Основний метод скринінгу раку шлунка – виконання регулярної (раз на рік) гастроскопії.

Скринінг шлунка в LISOD включає:

 • гастроскопію – ендоскопічне дослідження шлунка;
 • біопсійний експрес-тест на можливу присутність бактерії Helicobacter pylori в слизовій шлунка.

В LISOD скринінг шлунка проводить досвідчений лікар-ендоскопіст. Для пацієнта обстеження проходить комфортно, швидко і безболісно. Застосовується спеціальний наркоз, т.зв. «мала анестезія». Під час обстеження людина просто спить і нічого не відчуває. Короткий медикаментозний сон не викликає у пацієнта після пробудження ніяких побічних ефектів.

У той же час, лікар має можливість ретельно оглянути стравохід, шлунок, дванадцятипалу кишку. В разі виявлення виразки, пухлини, підозрілих ділянок слизової виконується біопсія. Тільки наступний гістологічний аналіз дозволить або поставити достовірний діагноз, або повністю виключити рак шлунка.

Проведення тесту на присутність Helicobacter pylori пов'язане з тим, що бактерія може стати причиною низки захворювань: виразки  дванадцятипалої кишки і шлунка, дуоденіту, гастриту та раку шлунка. При цьому у багатьох носіїв  Helicobacter pylori немає ніяких ознак хвороби або вони слабко виражені.

Скринінг шлунку ми рекомендуємо регулярно виконувати, якщо ви вже перенесли передракове захворювання: гастрит, поліпи, хронічну виразку. Скринінг необхідний людям, які вживають жирну, консервовану, смажену їжу, нікотин і алкоголь.