Гіперплазія ендометрія. Коли необхідна гормонотерапія?

Симптоми, на які слід звернути увагу: маткові кровотечі, мажучі виділення до і після менструації, кров'янисті виділення в середині менструального циклу, тривалі затримки менструацій, скорочений цикл та інші порушення.

Лікування проводиться після отримання результатів гістологічного дослідження і залежить від типу гіперплазії, віку, репродуктивних планів і супутньої патології пацієнтки. У більшості випадків основа лікування – гормональна терапія, яку, як правило, призначає гінеколог-ендокринолог.

Про терміни

Гіперплазія ендометрія – це стан надмірного розростання і потовщення слизової оболонки матки. Розрізняють три види гіперплазії: просту, комплексну та атипову. Атипова гіперплазія ендометрія – передракове захворювання, що вимагає участі в лікуванні онкогінеколога.

Які проблеми можуть виникнути і чим вони обумовлені?

Менопауза, в середньому, наступає у віці 50 років, але варіантом норми є період від 42 до 56 років. З припиненням менструацій або з початком вікових змін менструального циклу прогресивно знижується вироблення жіночих полових гормонів (естрогену і прогестерону), що викликає зміни в органах і тканинах, чутливих до цих видів гормонів. Таку чутливість мають: матка, молочні залози, зовнішні статеві органі, шкіра і волосся, кістки, суглоби і всі слизові оболонки, серце і судини, сечовивідні шляхи, центральна нервова система. Прояви дефіциту статевих гормонів розділяють на ранні та пізні.

Найбільш ранньою ознакою зниження функції яєчників є типовий клімактеричний синдром. Симптоми: «припливи» жару, підвищена пітливість (особливо вночі), безсоння, іноді дратівливість і депресія.

Через 3-5 років після настання менопаузи часто жінок настигають пізні ускладнення постменопаузи, які можуть проявлятися урогенітальними розладами (нетримання сечі при напрузі – кашлі, сміху, чханні тощо), прискореним сечовипусканням, сухістю піхви, зниженням сексуального бажання. Серйозним пізнім ускладненням згасання функції яєчників є остеопороз – підвищена крихкість костей. Це захворювання проявляється частими переломами. Найнебезпечніші переломи шийки стегна – смертність становить 20-25% за перші 6 місяців, інвалідність – 40-45%. Переломи шийки стегна в жінок в постменопаузі зустрічаються в 12 разів частіше, ніж у літніх чоловіків.

Якщо ви виявили в себе тривожні симптоми або у вас уже виявлено гіперплазію ендометрія, рекомендуємо звернутися до гінеколога-ендокринолога LISOD. Чому?

Вартість послуг

  • УЗД молочних залоз - 2970.00 грн
  • Мамографія - 2970.00 грн
  • Записатися на прийом

Або зателефонуйте за номером +38 (044) 520-94-00 щодня з 8:00 до 20:00

  • Адекватна гормональна терапія забезпечить вам життя без кровотеч і вискоблювань порожнини матки.
  • Запобіжить переходу гіперплазії в атипову форму і рак матки.

Знайте, що при правильно підібраному лікуванні страх щодо гормональної терапії («зайва вага», «підвищення оволосіння») необґрунтований.

При атиповій гіперплазії ендометрія в більшості випадків доцільне хірургічне лікування. Гормонотерапія проводиться переважно жінкам репродуктивного віку, які планують мати дітей.