Реабілітація

Програма реабілітації в LISOD – це комплекс відновлювальних процедур різних напрямків. Процедури підбираються індивідуально, проводяться під контролем клінічних онкологів, вони э невід'ємною частиною повного циклу допомоги.

У програму входять заняття з пацієнтом і членами його родини. Процедури проводять фахівці різних напрямків: психологи, реабілітологи. Ціль програми – забезпечити високу якість життя пацієнта на всіх етапах: від діагностики до закінчення лікування, а також після курсу терапії для якнайшвидшого відновлення організму.

Психологічна підтримка

зображення
Онкологічне лікування може бути складним і довготирвалим. У цей час пацієнтам необхідна не тільки підтримка близьких, але й допомога професійного психолога. Часто допомога потрібна й родичам хворих: для них украй важливі витримка, спокій, інформованість, правильна оцінка ситуації, взаємодія з лікарями. Навіть після виписки з клініки у багатьох пацієнтів не спадає емоційна напруга: тривожить можливий рецидив хвороби, хвилюють соціальні проблеми, сімейні й службові відносини. На цьому етапі життя, як показує практика, пацієнти потребують не тільки терапевтичної підтримки, але  психологічної допомоги так само, як і в процесі лікування. І ми завжди готові її надати, завжди готові бути поруч. Наша мета – не просто врятувати за всяку ціну, а врятувати й забезпечити високу якість життя.
 
Що необхідно знати нашим пацієнтам?
  • Будь-яка психологічна допомога в LISOD безкоштовна і є важливою складовою комплексного лікування.
  • Професійний психолог проводить індивідуальні консультації та заняття з пацієнтами.
  • У клініці успішно працюють групи психологічної підтримки, які відкриті для всіх бажаючих. Інформацію про групи читайте в брошурі «Рівне право на життя».
  • Регулярно фахівці-психологи консультують родичів хворих. Вони допомагають упоратися із занепокоєнням і правильно вибудувати відносини, щоб забезпечити підтримку близькій людині.
  • Робота із психологом спрямована на те, щоб зробити все можливе для видужання наших пацієнтів, щоб наповнити  їхнє життя теплом, розумінням, сенсом і впевненістю.
Трохи історії

Дослідження, які були проведені в країнах старої Європи й в США показали, що онкологічні хворі, які підключаються до груп психологічної підтримки під час лікування і після виписки з клініки, не тільки здатні краще справлятися з недугою, але й менше схильні до рецидивів.

Здасться неймовірним, але це факт, – робота із психологом може кардинально змінити ситуацію: самопочуття покращується, з'являються нова мотивація й нові сили для боротьби із захворюванням.

Одержати інформацію про роботу психологів, записатися на консультацію до фахівця і в групу психологічної підтримки можна, звернувшись до особистого адміністратора.

Медична підтримка

зображення

Для пацієнтів LISOD медична підтримка діє протягом усього курсу лікування і подальшого спостереження після виписки з лікарні. Постійно з пацієнтами працюють лікар-терапевт і фахівець із фізичної реабілітації.

Лікар-терапевт, в залежності від конкретної ситуації, формує рекомендації для підтримуючого лікування серцево-судинних, дихальних і гастроентерологічних захворювань. Від лікаря-терапевта пацієнти отримують рекомендації з харчування при різних недугах: цукровий діабет, кардіологічні хвороби, захворювання органів шлунково-кишкового тракту і т.д. Всі реабілітаційні терапевтичні заходи фахівець планує з урахуванням онкологічного лікування.

Фахівець із фізичної реабілітації проводить заняття з пацієнтами LISOD. Його допомога  необхідна оперованим пацієнтам і тим, хто в результаті ускладнень основної хвороби обмежений у фізичній активності і рухах, тому що часто виникають проблеми, пов'язані з гіподинамією, зайвою вагою, остеохондрозом, ішемічною хворобою серця. Величезне значення для пацієнтів набуває лікувальна фізкультура (ЛФК) у післяопераційному періоді.

В чому сенс?

  • Профілактика таких ускладнень, як пневмонія, тромбофлебіт, лімфостаз.
  • Рання функціональна реабілітація оперованої зони, профілактика порушень її роботи внаслідок операційної травми.
  • Правильна активізація пацієнтів із обмеженнями рухів.
  • Поліпшення кровообігу і зменшення болю в зоні операції або в зоні, що пошкоджена хворобою.

Світовий досвід показує, що вкрай важлива роль ЛФК і для психологічного стану пацієнтів. Розширення фізичних можливостей піднімає настрій, сприяє бадьорості духа, вселяє впевненість у своїх силах. Заняття проводяться як індивідуально, так і в групі. Фахівець обов'язково враховує особливості й характер захворювання. Усі навантаження строго дозовані. Застосування лікувальної фізкультури скорочує строки відновлення організму.