ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ

В Україні вакцинація проти раку шийки матки (РШМ) рекомендована для жінок і дівчаток з 9 років. Програма розроблена у співпраці з Європейською асоціацією раку шийки матки (ECCA).

Рак шийки матки - одне з найпоширеніших онкогінекологічних захворювань серед жінок репродуктивного віку. РШМ забирає тисячі життів щорічно - кожні 2 хвилини від нього вмирає одна жінка на планеті. В Україні від цієї хвороби гине 5 жінок щодня!

Доведено, що РШМ має вірусне походження. Вірус папіломи людини (ВПЛ) може інфікувати шкіру і слизові оболонки геніталій, анальної області, рота, горла. При цьому імунна система більшості людей позбавляється від вірусу самостійно - без будь-якого лікування. Однак в деяких випадках ВПЛ є причиною розвитку онкологічного захворювання (РШМ, рак вульви, статевого члена, анального каналу, горла і деяких інших).

Профілактикою запобігання онкологічних захворювань, викликаних ВПЛ, є дотримання правил сексуальної поведінки, використання бар'єрних методів контрацепції, регулярні гінекологічні огляди і цитологічне обстеження (ПАП-тест) навіть при відсутності скарг і, безумовно, ВАКЦИНАЦІЯ.
Вакцинація проти РШМ в LISOD (в Києві, Україна) проводиться з використанням сучасного препарату «Церварикс», який допомагає захистити жінок від небезпечного захворювання.

Вакцинація «ЦЕРВАРИКС» призначена для жінок, які хочуть захистити себе від двох найбільш поширених високоонкогенних штамів ВПЛ - 16 і 18. Ці віруси виявляються більш ніж у 70% випадків РШМ у всьому світі.
Препарат вводиться в організм за допомогою внутрішньом'язової ін'єкції.
Протипоказанням є підвищення температури, вагітність або годування груддю.

У віці після 15 років вакцинація виконується в три етапи протягом 6 місяців. Ідеальний час для щеплення - до початку сексуального життя, тобто до інфікування ВПЛ. Однак забезпечити певний захист щеплення може і жінкам до 45 років, питання про доцільність застосування вакцини в кожному конкретному випадку слід обговорити з онкогінекологом.

Після закінчення курсу вакцинації проти РШМ жінці слід продовжувати регулярно відвідувати гінеколога і здавати ПАП-тест.