Майстер-класи для лікарів

Виняткові за складністю лапароскопічні операції проводить Сергій Байдо - лідер сучасної хірургії.

Діяльність LISOD з самого початку орієнтована не тільки на боротьбу з раком, але й на впровадження в практику сучасних технологій і методів лікування. Ми завжди відкриті для співробітництва з українськими та закордонними колегами.

Майстер-класи для лікарів – це професійна мережа, яка створена провідними спеціалістами ЛІСОД. Ціль і основне завдання майстер-класів – донести до широкої медичної аудиторії останні світові досягнення в оперативному лікуванні, підвищити кваліфікацію фахівців, дати їм нові знання. Показові хірургічні втручання проводяться в інтерактивному режимі, по закінченню операцій учасники майстер-класів обговорюють представлений клінічний випадок, нові лікувальні та діагностичні методики.

Організація майстер-класів

Майстер-класи проводяться з різних видів онкологічних операцій: видалення і відновлення молочних залоз при раку грудей; унікальні лапароскопічні втручання при колоректальному раку, при раку шлунка та злоякісних пухлинах жіночих статевих органів; діагностичні і лікувальні ендоскопічні процедури.

Для модерації операцій залучають експертів світового класу. Хірургічні втручання з операційної транслюються в режимі онлайн на екрани в конференц-зал, де збираються лікарі різних спеціальностей з усіх регіонів України, ближнього і далекого зарубіжжя: близько 100 чоловік зазвичай присутні на кожному заході.
Майстер-класи діляться на практичну і теоретичну частини.

Хірург, виконуючи операцію, коментує свої дії: присутні бачать всі методи і технології, що він застосовує; можуть ставити будь-які запитання і отримувати відповіді як модератора, так і лікаря, який оперує. По закінченню хірургічного втручання  проходить обговорення – активна жива дискусія. Всі учасники майстер-класів відзначають: жодна, навіть найінформативніша професійна лекція, не дає такого ефекту, як операція, що побачена на власні очі.

Лапароскопія – передовий метод світової хірургії   

Більша частина майстер-класів присвячена лапароскопічній хірургії. Виняткові за складністю втручання проводить Сергій Байдо – фахівець, відомий і в Україні, і в Європі. Лапароскопія – малоінвазивний метод, що має безліч переваг: операції виконуються без великих розрізів; практично відсутні післяопераційні ускладнення і болі; суттєво зменшується термін реабілітації; немає або майже непомітні рубці і шрами.

Обсяг хірургічних втручань в онкології може бути дуже великим, і в цих випадках переваги лапароскопічного методу виходять на перший план, особливо для літніх і ослаблених пацієнтів. Тому навчання  малотравматичним методикам сьогодні відіграє  найважливішу роль для хірургів: за допомогою лапароскопічного доступу оперують в розвинених країнах світу.  

З 2011 року в майстер-класах прийняли участь більше 1000 лікарів

Відкрила школу сучасної хірургії і дала старт серії майстер-класів унікальна операція з одномоментного видалення та відновлення обох молочних залоз пацієнтки.

Майстер-класи в ЛICОД

15 грудня 2011 року. Вперше в Україні! Пластичний хірург зі світовим ім'ям Майкл Шефлан спільно з керівником Центру сучасної мамології Андрієм Жигуліним виконали двосторонню мастектомію з одномоментною реставрацією молочних залоз (з використанням ацелюлярного дермального матрикса АДМ).

5 березня 2012 року. Майстер-клас: «Сучасна хірургія колоректального раку». Сергій Байдо виконав лапароскопічну лівосторонню геміколектомію і лапароскопічну преперітонеальну пластику пахової грижі (діагноз пацієнта – аденокарцинома спадного відділу товстої кишки). Модератором виступив професор Петро Царьков  –  керівник відділення колопроктології та хірургії тазового дна в РНЦХ ім. Петровського.

18 травня 2012 року. Майстер-клас «Лапароскопічна анатомія малого таза очами онкогінеколога». Сергій Байдо провів лапароскопічну радикальну гістеректомію з тазовою лімфодіссекцією (операція Вертгейма), із збереженням і транспозицією яєчників. Модератор – керівник гінекологічної клініки Одеського національного медичного університету професор Ігор Гладчук.

29 травня 2012 року. Виїзний майстер-клас у Мінську. Для учасників міжнародного симпозіуму «Хвороби слизової оболонки кишечнику» завідувач відділу клінічної діагностики ЛІСОД  Сергій Музика провів майстер-клас по видаленню колоректальних аденом. Видалення новоутворень було виконано у двох безсимптомних пацієнтів.

30 липня 2012 року. Перше засідання Міжнародного дискусійного ендоскопічного клубу. У засіданні  взяли участь провідні експерти в області ендоскопічної діагностики: професор Стефан Зєєвальд (Швейцарія, Цюріх, гастроентерологічний центр), Михайло Князєв (Росія, Москва, завідувач відділення ендоскопії поліклініки №2), Кирило Мараховський (Білорусь, Мінськ, завідувач відділення ендоскопії центру «Мати і дитя»).

19 жовтня 2012 року. В ході майстер-класу Сергій Байдо провів три складні операції (три варіанти лапароскопічної гістеректомії). Модератором виступив генеральний директор  Донецького перинатального центру професор Володимир Чайка.

7 листопада 2012 року. Майстер-клас «Лапароскопія при колоректальному раку». Сергій Байдо виконав лапароскопічну резекцію прямої кишки. Модератором  виступив провідний спеціаліст Російського наукового центру хірургії Бадма Башанкаєв. У другій частині заходу Сергій Байдо представив свою роботу «Досвід застосування сучасних технологій у лапароскопії колоректального раку».

16 листопада 2012 року. Друге засідання Міжнародного дискусійного ендоскопічного клубу. Сергій Музика провів балонну дилатацію і стентування стравоходу. З доповідями виступили професор Ян Перткевич (Польща, Варшава, клініка ендоскопії), керівник відділу клінічної онкології Цві Бернштейн (ЛІСОД).

5 квітня 2013 року. Майстер-клас «Лапароскопія при раку шлунка». Сергій Байдо провів лапароскопічну гастректомію з D2- лімфодіссекцією. Операція тривала 4 години. Модератором виступив головний хірург обласного управління охорони здоров'я  Дніпропетровська професор Яків Березницкий.

5 листопада 2013 року. Майстер-клас «Гібридні NOTES технології в хірургії раку прямої кишки». Лапароскопічну передню резекцію прямої кишки виконав Сергій Байдо.  Застосовувалася новітня апаратура, за допомогою якої накладалися степлерні анастомози. Такі технології використовують у розвинених країнах Європи, в Ізраїлі, США і в LISOD.

11 травня 2015 року. Цикл медичного удосконалення «Реконструктивна, пластична хірургія та реабілітація хворих на рак молочної залози». Цикл лекцій для лікарів провів керівник Центру сучасної мамології Андрій Жигулін і інші фахівці LISOD.

16 травня 2016 року. Пакистан, м. Карачі. Майстер-клас «Лапароскопія в гінекології». Сергій Байдо виконав гістеректомію і резекцію яєчників за допомогою малотраматічного лапароскопічного доступу. Операції в прямому ефірі транслювалися в зал. Учасники майстер-класу спостерігали за діями хірурга і задавали питання. Таким чином, пакистанські фахівці отримали можливість удосконалюватися в області лапароскопічних операцій в гінекології.

18 липня 2016 року. Майстер-клас з лапароскопії. З 18 по 21 липня в Лікарні ізраїльської онкології пройшов міжнародний майстер-клас. Хірурги з Греції і Болгарії прибули в Україну, щоб вчитися у Сергія Байдо. Зарубіжні колеги були присутні на лапароскопічних операціях при раку шлунка, раку товстої кишки, раку нирки, гінекологічному раку.

8 вересня 2016 року. Дагестан, м. Махачкала. Майстер-клас з ендоскопічної хірургії. З трансляцією в прямому ефірі Сергій Байдо виконав шість лапароскопічних операцій, в тому числі такі складні втручання, як лапароскопічна надпіхвова ампутація матки зі збереженням придатків, лапароскопічне видалення селезінки (лапароскопічна спленектомія). Анестезіолог Володимир Жук давав наркоз пацієнтам, стежив за їх станом під час проведення операцій.

9 лютого 2017 року. Майстер-клас «Лапароскопія в гінекології». Учасниками майстер-класу були хірурги із Запоріжжя. Сергій Байдо провів лапароскопічні операції при раку при раку яєчника, раку тіла матки. «Ми побачили, як Сергій Байдо виконує лапароскопічним методом об'ємні втручання, — сказав завідувач відділення торакальної хірургії Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру Олексій Колесник. — Це найвищий професіоналізм. Далеко не у всіх клініках, навіть європейських, проводяться такі щадні онкологічні операції при ураженні жіночої статевої сфери. Ми вдячні Сергієві Байдо за те, що він завжди відкритий для колег. Мета нашого візиту досягнута: ми підвищили свій рівень, поліпшили навички».


Щоб довідатися дату проведення і тему чергового майстер-класу, слідкуйте за анонсами на спеціалізованому сайті LISOD.