Захворювання молочної залози

План лікування розробляє консиліум фахівців різного профілю на онкологічної конференції.

Рак молочних залоз (рак грудей, онкологія молочної залози) – епітеліальне новоутворення, що походить із проток залози або її часточок. Серед жінок рак грудей – найпоширеніше онкологічне захворювання. Рак молочної залози вражає кожну 11 жінку, загалом ця хвороба —  приблизно кожен 4-й випадок захворювання на рак на планеті.

У жінок та чоловіків однакова будова молочних залоз. Злоякісні пухлини молочних залоз зустрічаються і в чоловіків, але дуже рідко – 1% від загальної кількості хворих на рак грудей.

Впровадження системи скринінгу (обстеження здорового населення) та розвиток медичних технологій значно поліпшило прогноз захворювання. Сьогодні діагноз встановлюється на ранній стадії, коли можливе одужання від онкологічного захворювання раз і назавжди. Протягом двох останніх десятиліть дослідження раку грудей допомогли фахівцям глибоко зрозуміти природу хвороби, що дозволило зробити лікування ефективнішим і малотравматичним.

Загальні відомості

Молочна залоза – парний залозистий орган, здатний виробляти материнське молоко. Це видозмінена потова залоза.

Молочна залоза складається з часток, проток, жирової та сполучної тканини, кровоносних та лімфатичних судин. Кожна молочна залоза містить по 15-20 часток, розташованих по колу. Частка містить безліч дрібних часточок, які у свою чергу складаються з груп крихітних залоз, які виробляють молоко. Протоками молоко потрапляє в сосок.

читати далі

Види пухлин молочної залози

Доброякісні утворення не поширюються за межі залози і не становлять загрози життю людини. Серед них виділяють такі види.

Кісти молочної залози. Це невеликі порожнини в тканині молочної залози, заповнені секретом, що виробляється залозою. Зрідка кісти можуть бути болючими, викликати набряк залози. Вони можуть спричиняти виділення із соска прозорої або каламутної рідини.

Фіброаденома молочної залози. Це утворення, що складається із сполучної та залозистої тканин молочної залози, з чітким відмежуванням від прилеглої тканини залози.

читати далі

Прогноз і фактори ризику

Прогноз вказує на очікувану тривалість та якість життя. Він визначається стадією пухлини на  момент встановлення діагнозу, тобто ступенем поширення пухлини організмом та біологією самої пухлини.

Прогностичні фактори при раку молочної залози:

  • стан регіонарних лімфовузлів – наявність чи відсутність у них метастазів;
  • наявність чи відсутність віддалених метастазів;
  • розмір первинної пухлини у молочній залозі;
  • біологічні характеристики пухлини – її агресивність;
  • вік пацієнтки;
  • відповідь на лікування.
читати далі

Коли необхідно звернутися до лікаря

На жаль, явні ознаки хвороби з'являються, як правило, вже при поширених або запущених формах пухлини. Зазвичай це щільні, безболісні утворення в молочних залозах. При проростанні пухлини в грудну стінку залоза стає нерухомою. А при залученні шкіри вона деформується, втягується, вкривається виразками, втягується сосок. Проявом раку можуть бути і виділення із соска, як правило, кров'янисті. При поширенні процесу в лімфатичні вузли вони збільшуються, що може викликати дискомфорт у пахвових областях.

Через кров ракові клітини розносяться всім організмом, даючи старт зростанню нових пухлин – метастазів. Найчастіше рак молочної залози метастазує в легені, печінку, кістки, головний мозок, порушуючи роботу цих органів.

читати далі

Профілактика раку молочної залози

Здоровий спосіб життя та ретельне своєчасне обстеження є найбільш ефективними та доведеними методами профілактики смертності при раку молочної залози.

Також кожній жінці корисно проводити самообстеження молочної залози, промацуючи кінчиками пальців пахвові западини та поверхню грудей.

Однак правильно оцінювати характер процесу в залозі може лише фахівець, у тому числі ґрунтуючись на результатах різних діагностичних методик.

читати далі

Рак грудей (молочної залози)

Впровадження системи скринінгу (обстеження здорового населення) та розвиток медичних технологій значно покращили прогноз захворювання. Сьогодні діагноз встановлюється на ранній стадії, коли можливе одужання від онкологічного захворювання раз і назавжди.

За два десятиліття дослідження раку грудей фахівці глибоко зрозуміли природу хвороби, що дозволило зробити лікування ефективнішим і малотравматичним.

читати далі

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення