Обстеження і діагностика: мамографія, УЗД в Києві

types of breast tumors

Раннє виявлення (у початковій стадії) раку грудей дозволяє лікарям Центру сучасної мамології проводити успішне лікування. «Золотим» стандартом виявлення новоутворень, що не мають симптомів (а також інших хвороб грудей, які можуть призвести до раку), визнаний сьогодні мамографічний скринінг.

У Центрі вибудувана ефективна система діагностики доброякісних і злоякісних утворень грудей. Діагностика раку молочної залози проводиться з використанням новітніх методів, які базуються на системному підході згідно з міжнародними стандартами. Ґрунтуючись на результатах комплексної діагностики, лікарі визначають, наскільки процес поширений, і вибирають оптимальну тактику лікування для кожної пацієнтки. Індивідуальний підхід — це один з основних принципів всього медичного процесу в Центрі сучасної мамології LISOD в Києві.

Методи обстежень cтандартні:

 • рентгенологічний (мамографія);
 • ультразвуковий (УЗД грудей).

Мамографія — це найбільш інформативний діагностичний метод. У Центрі встановлено низькодозовий спеціальний рентген-апарат для дослідження молочної залози в різних проекціях — мамограф експертного рівня Giotto Class. Завдяки можливості великого збільшення і високій роздільній здатності мамографа виявляються найменші відхилення від норми. Отже, вчасно проводиться ефективне лікування.

Центр також оснащений сучасним апаратом УЗД. Ультразвукове дослідження (УЗД грудей в Києві) проводиться висококваліфікованим фахівцем. При необхідності виконуються діагностичні маніпуляції під УЗД-контролем.

Спеціальні методи досліджень виявлених новоутворень

Для постановки точного діагнозу виконується біопсія: малоінвазивний метод — до початку лікування береться шматочок тканини, що викликає підозру, для проведення гістологічного дослідження. У Центрі (Київ, сучасна мамологія) виконують всі види біопсій, у тому числі і, рідкісну для України, високотехнологічну стереотактичну біопсію.

Установка дозволяє безболісно і дуже точно взяти на аналіз, а іноді й повністю видалити, новоутворення діаметром до 1,5 см (вакуумна аспірація доброякісних новоутворень без хірургічного втручання в амбулаторних умовах).

 • аспіраційна біопсія — отримання матеріалу для цитологічного дослідження;
 • трукат-біопсія — отримання матеріалу для гістологічного дослідження;
 • стереотаксична біопсія — отримання матеріалу для гістологічного дослідження;
 • дуктографія — дослідження протоки молочної залози.

Маніпуляції проводяться зі знеболенням в умовах амбулаторії, перед виконанням процедур немає необхідності у спеціальній підготовці. Патогістологічне дослідження ідентифікує тип новоутворення, а гормонозалежність пухлини (наявність прогестеронових та естрогенових рецепторів і наявність рецепторів Her2neu) визначають за допомогою імуногістохімічних тестів. Необхідно розуміти, що на вибір і прогноз лікування впливає гормональний статус. Всі матеріали, які беруться при біопсії, направляють в патлабораторію Німеччини (лабораторія має міжнародний сертифікат). Це вкрай важливо, адже від результату патогістологічного дослідження залежить вибір оптимального плану лікування для кожної нашої пацієнтки.

Дослідження дозволяє:

 • визначити походження (гістогенез) пухлини для розробки плану ефективного лікування;
 • провести дослідження рецепторного статусу для визначення чутливості пухлини до різних видів лікування.

Для типування або підтвердження діагнозу пухлини виконують додаткові дослідження — FISH-дослідження на тканини, PT-PCR, PCR. За результатами визначаються показання до проведення видів хіміотерапії (у тому числі, препаратами таргентной терапії).

Додаткові дослідження:

 • рентгенографія легенів;
 • комп'ютерна томографія грудної клітини та органів черевної порожнини;
 • дослідження лімфовузлів до початку лікування;
 • ультразвукове дослідження (органи черевної порожнини);
 • загальноклінічні обстеження і аналізи.

Ці дослідження проводять для оцінки поширення пухлини в організмі, відсутності або наявності метастазів в лімфовузлах та інших органах. Дослідження характеризують супутню патологію і стан організму, що також впливає на вибір плану лікування.

Для виявлення і спостереження перебігу раку грудей, контролю ефективності лікування, виявлення рецидиву хвороби використовується онкомаркер СА15-3.

При необхідності в складних випадках в обговоренні результатів досліджень беруть участь зарубіжні фахівці завдяки можливостям телемедицини, яка широко використовується в Центрі.

Досвід лікарів Центру (Київ, сучасна мамологія) в поєднанні з новітнім обладнанням дозволяє проводити всі необхідні діагностичні процедури (обстеження молочної залози), пов'язані із захворюваннями молочних залоз. Використовуються найбільш передові методи діагностики раку грудей. Всі методики та обладнання, що застосовуються в Центрі сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології LISOD у Києві, відповідають міжнародним стандартам.


запис на прийомПитання до LISOD

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення