Поширені запитання

При використанні власних тканин - аутореконструкціі - більше обсяг і складність хірургічного втручання, трохи вище ймовірність ранніх післяопераційних ускладнень. Однак операції, як правило, виконуються в один етап, не використовуються штучні матеріали, реконструйована залоза має природну фактуру, температуру шкіри, а часто і чутливість. Вікові зміни в ній відбуваються так само, як і в сусідніх тканинах.

Реконструкція із застосуванням імплантатів технічно простіша, безпечна, її естетичний результат простіше прогнозувати. Однак вона вимагає, як правило, двох етапів, а у віддаленому періоді найчастіше можливе формування рубцевих змін навколо імплантату - т. зв. капсульної контрактури, що викликає деформацію і навіть біль. Іноді це призводить до необхідності повторної операції із заміни імплантату і ревізії порожнини, в якій він знаходився.

Реконструкція з використанням власної жирової тканини – новий і малотравматичний метод. Він полягає в тому, що спеціальним способом жир забирається з тих місць, де є його надлишок (стегна, живіт, спина), і вводиться під шкіру в те місце, де знаходилася частково або повністю видалена молочна залоза. Необхідно провести кілька процедур, щоб сформувати потрібний обсяг і форму.  Існують обмеження стосовно оптимальної кількості введення жиру, за його приживлюваністю. Така реконструкція досить тривала, але при цьому можна формувати оптимальний контур і розмір грудей ( «ліпоскульптура»). Також за допомогою ін'єкцій власного жиру можна поліпшити зовнішній вигляд молочної залози після органозберігаючих операцій (якщо відбуваються різного роду деформації).

Часто ставлять запитання: «Який метод найбільш эфективний?»

Немає ідеального методу, який би підходив абсолютно всім. Необхідний індивідуальний підхід. Саме тому в Центрі сучасної мамології в обговоренні тактики лікування і виборі операції бере участь і онколог, і онкохірург, і пластичний хірург. Планування варіантів реконструкції молочної залози проводиться заздалегідь. При цьому враховують розмір пухлини, ступінь її поширення по організму, її біологічні характеристики, вік жінки і супутні хвороби, розміри молочної залози. Також враховуються побажання жінки, її уявлення про кінцевий результат, готовність перенести тривале, часто багатоетапне лікування.

Коли потрібно прийняти рішення про відновлюючу операцію?

Залежно від стадії захворювання і необхідного лікування, реконструкція може бути виконана відразу після видалення пухлини або після завершення онкологічного лікування.

Нагадаємо, що за термінами реконструкції існують два види відновлювальних операцій.

Одномоментна. Виконується при первинній операції відразу після видалення пухлини.

Відстрочена. У цьому випадку спочатку проводять тільки онкологічний етап операції, потім - все необхідне комплексне онкологічне лікування, і через деякий час виконують реконструктивну операцію в один або кілька етапів.

Остаточне рішення про те, яка саме операція (одномоментна або відстрочена) підійде, жінка приймає разом з лікуючим лікарем. І це рішення залежить від багатьох факторів, пов'язаних саме з захворюванням пацієнтки, станом організму і планом лікування.

Реконструкція соска і ореолу

Сосок формується з місцевих тканин молочної залози, як правило, окремим етапом. Імітація ореолу проводиться за допомогою косметичного татуажу. Це найоптимальніший спосіб формування соска і ореолу, хоча є і більш складні.

Багатьох хвилює питання, чи є обмеження, пов'язані з віком.

Таких обмежень немає. Фахівці Центру впевнені, що в будь-якому віці жінка повинна залишатися привабливою, не відчувати психологічного дискомфорту і моральної травми через відсутність або деформації грудей. Якщо немає протипоказань, то нерідко ми виконуємо відновлювальні операції жінкам, яким далеко за сімдесят.

Як швидко відбувається загоєння після операції і відновлення організму?

Онкологічне лікування, як правило, комплексне, і хірургічне втручання - це один з його етапів: або перший, або другий (дуже рідко він буває єдиним). Час, необхідний для загоєння і відновлення, залежить від того, на якій стадії жінка звернулася за допомогою, які етапи включені саме в її індивідуальний план лікування. Зазвичай загоєння відбувається протягом двох-трьох тижнів. Остаточно всі післяопераційні відчуття проходять через 1-1,5-2 місяця, і можна повернутися до звичного способу життя. Процес реабілітації може тривати довше (2,5-3 місяці), якщо пацієнтці призначена хіміотерапія або променева терапія.  Як правило, прооперована молочна залоза набуває остаточного вигляду через 3 місяці після операції.

Чи можна займатися спортом - робити зарядку, відвідувати тренажерний зал?

Від досягнення серйозних спортивних результатів, пов'язаних з великими фізичними навантаженнями, доведеться відмовитися. Якщо жінка хоче підтримувати спортивну форму, то основний принцип - не перенапружуватися. Надмірні навантаження можуть послабити організм, але не менш шкідливий малорухливий спосіб життя. Необхідно знайти золоту середину, щоб відчувати себе комфортно, не перевтомлюватись. Для занять рекомендуємо вибирати такі види спорту, де немає небезпеки падінь, різких рухів, зіткнень. Корисні йога, плавання, ходьба, велопрогулянки. Потрібно намагатися задіяти руку з прооперованої сторони за рахунок м'яких ритмічних рухів: наприклад, зводити і розводити руки над головою. Після виписки з хірургічного відділення Центру пацієнтка отримує докладні рекомендації з лікувальної фізкультури.

Яку білизну можна носити після реконструктивної операції?

При необхідності, на ранніх термінах після операції пацієнтці буде надано спеціальний щільно облягаючу компресійну білизну, яке допоможе рівномірно розподілити тиск на тканини. Згодом, через 1-1,5 місяці, жінка зможе перейти на звичайну білизну, зручну для неї і відповідну її смаку.

Який би не був вік жінки, ми розуміємо, наскільки важливо для неї відновлення колишньої форми грудей. У нашому Центрі сучасної мамології працюють фахівці різного профілю: клінічні онкологи, онкологічні та пластичні хірурги, радіотерапевти, хіміотерапевти, патогістологи і психолог. Всі вони складають єдину команду, орієнтовану на кінцевий результат, - одужання жінки і повну соціальну і психологічну реабілітацію.

Рак молочної залози - це не вирок! Потрібно боротися з хворобою і бути впевненою в тому, що можна не тільки перемогти недугу, а й зберегти красу, душевний комфорт, стати сильнішою.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення