Органозберігаюче лікування

Основні принципи органозберігаючого лікування в Центрі сучасної мамології:

  • використання принципів пластичної хірургії - онкопластичною хірургія;
  • застосування технологій, що підвищують радикальність операцій - маркування пухлини, маркування та контроль краю резекції, технологія виявлення «сторожового» лімфовузла.

Органозберігаюче лікування раку молочної залози передбачає проведення онкопластичною операцій, що дозволяють зберегти красу грудей без шкоди для здоров'я.

План лікування складається спільно клінічними онкологами, хіміотерапевтами, хірургами та радіотерапевтами.

Хіміотерапія може призначатися як до операції (при великому розмірі пухлини), так і після операції.  Метою хіміотерапії перед операцією є зменшення розміру первинної пухлини.  У такому випадку створюються умови для радикального видалення пухлини із збереженням молочної залози - лампектомія.

У Центрі застосовуються найбільш ефективні протоколи хіміотерапевтичного лікування, які довели свою дієвість на багатьох тисячах пацієнток і входять в стандарти у всіх провідних клініках світу.

img0457 img0461

Не завжди обов'язково видаляти всю молочну залозу і все лімфатичні вузли.  Якщо пухлина невелика, достатньо видалити її в межах здорових тканин (лампектомія), і провести післяопераційне опромінення молочної залози.  Така тактика дає результати, абсолютно аналогічні мастектомії, але дозволяє зберегти молочну залозу.

Також повна лімфодіссекція, тобто  видалення всіх лімфатичних вузлів із зони лімфовідтоку молочної залози, необхідна тільки в разі залучення їх в пухлинний процес.  Якщо за даними обстежень лімфатичні вузли не збільшені, а ймовірність їх поразки пухлиною зберігається, то проводиться дослідження «сторожового» лімфатичного вузла.

Цей вузол першим отримує лімфу із зони пухлини і є першим, в якому розвиваються метастази.  Якщо ж в «сторожовому» вузлі метастазів не виявлено, то ймовірність їх поширення в інші лімфовузли прагне до нуля.

mlimfyzel mlimfyzel2

Досліджуючи стан «сторожового» лімфатичного вузла, з дуже високим ступенем вірогідності можна судити про стан всіх найближчих до пухлини лімфовузлів і виконувати не тільки органозберігаючі, але і функціонально зберігає операцію, що дозволяє уникнути таких частих ускладнень, як:

  • ушкодження нервового плечового сплетення з розвитком хронічного больового синдрому;
  • лімфостаз верхньої кінцівки (порушення відтоку лімфи);
  • порушення рухової функції плечового суглоба;
  • болю в грудній клітці.

Процедура виявлення «сторожового» лімфатичного вузла використовується у всьому світі і є стандартом у визначенні поширеності пухлинного процесу.  У нашому Центрі дана процедура застосовується широко і успішно, оскільки є все необхідне технічне забезпечення і досвідчений персонал.  Технічно це відбувається наступним чином: в область локалізації пухлини вводиться спеціальний препарат РФП, а потім під час операції використовується Гамма апарат для виявлення «сторожового» лімфовузла.

Застосування променевої терапії знижує ризик розвитку місцевого рецидиву після органозберігаючих операцій.  Променева або радіотерапія в Центрі високоефективна завдяки поєднанню використання можливостей сучасного обладнання (лінійні прискорювачі VARIAN з системою 3-х мірного планування), застосування міжнародних стандартів променевої терапії та роботі команди досвідчених фахівців високого класу - променевих терапевтів, техніків, медичних фізиків, клінічних онкологів.

Часткове видалення молочної залози з пухлиною дозволяє зберегти здорову частину молочної залози, відчуття натуральності і чутливості шкіри.  При цьому вікові зміни, що відбуваються в оперованої залозі, природні та відповідають змінам в оточуючих тканинах.

Після часткового видалення молочної залози майже завжди потрібно променева терапія на область молочної залози.  Це робиться для зменшення ймовірності рецидиву.

Органозберігаючі операції застосовують при середньому і великому розмірі грудей, якщо захворювання виявлено на ранній стадії і пухлина невелика.  Для зменшення деформацій молочної залози, збереження її оптимальної форми і розміру використовують принципи пластичної хірургії - так званої «онкопластичної» хірургії грудей.

30432

Для закриття дефектів, що утворилися в молочної залози після видалення пухлини, застосовують різні методи.

  • Висічення пухлини з простим ушиванням тканини молочної залози.

При цьому планування розрізу відбувається з використанням принципів пластичної хірургії, і переформування самої молочної залози не виконується.  Це може бути застосовано тільки при дуже маленьких пухлинах і не вимагає втручання на інший молочній залозі для досягнення симетричності.

  • Висічення пухлини з закриттям дефекту шляхом створення клаптя з самої молочної залози.

При цьому тканина залози може частково відділятися від грудної стінки і / або шкіри і «повертатися» для закриття того місця, де була пухлина.  Таку методику застосовують при середніх і великих молочних залозах, коли обсяг пухлини не перевищує 20% об'єму залози.  Загальний об'єм грудей при цьому, як правило, зменшується, і може знадобитися виконання сімметрізірующей операції на інший молочній залозі для досягнення оптимального естетичного ефекту.

  • Висічення пухлини з закриттям дефекту клаптем власної тканини, взятих з іншої ділянки тіла.

Це може бути шматок на живильної ніжці з посудиною, взятий з інших ділянок тіла.  Такі операції більш складні, але дозволяють зберегти форму, розмір залози і симетрію, не вдаючись до втручання на інший молочній залозі.  Їх виконують у жінок з невеликими і середніми молочними залозами.

Зробити правильний вибір пацієнтці допоможе консультація хірурга-онколога, а при необхідності, і пластичного хірурга.

Тканина для заміщення при частковому видаленні молочної залози береться з передньої стінки живота у верхній або нижній частині, бічний грудної стінки, а також м'язів спини, сідниці.  У деяких випадках можуть використовуватися штучні імплантати.

Результати роботи дивіться тут.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення