Біопсія сигнального лімфовузла

Пухлина молочної залози може розповсюджуватись організмом через кровоносні та лімфатичні судини. Однією з характерних зон метастазування є регіонарні, тобто пахвинні (аксилярні) лімфовузли. Інформація про наявність або відсутність в них метастазів є дуже важливою для призначення правильного лікування. Щоб отримати цю інформацію достовірно, потрібно брати проби відповідних лімфовузлів і проводити їх гістологічне дослідження.

Є метастази в лімфовузлах чи немає?

Відомо, що при відсутності клінічних та радіологічних ознак ураження, тобто якщо вузли не збільшені при пальпації та не змінені за даними ультразвукового та рентгенологічного досліджень (мамографії, МРТ, КТ, ПЕТ-КТ), імовірність їх ураження «непомітними» метастазами не перевищує 25-30%. А видалення здорових, неуражених лімфовузлів призводить лише до підвищення ймовірності таких серйозних ускладнень, як хронічний лімфостаз. А про наявність чи відсутність метастазів можна напевно дізнатись не видаляючи всі лімфовузли, а досліджуючи лише сигнальні лімфовузли.

Сигнальні лімфовузли

Вони називаються так тому, що знаходяться першими на шляху лімфовідтоку від пухлини, і, відповідно, першими отримують метастази, якщо вони з’являються. Як правило, їх від 2 до 5 із загального числа лімфовузлів (25-30), розташованих в аксилярній ділянці. Тому якщо в сигнальному лімфовузлі метастазів не виявлено, то ймовірність їх розповсюдження на інші лімфовузли вкрай мала. Таким чином дослідження лише сигнальних лімфовузлів дає можливість отримати достовірну інформацію, водночас мінімізуючи травму та уникаючи можливих серйозних ускладнень.

Як проводиться процедура?

Для виявлення сигнальних лімфовузлів використовують різні речовини — лімфотропні барвники (тобто кольорові речовини, що розповсюджуються лімфатичною системою і накопичуються в сигнальних лімфовузлах, проявляючи їх) або лімфотропні білки, що містять радіоактивний ізотоп. Активність ізотопу визначається за допомогою ручного детектора випромінювання.

У нашій лікарні застосовується Індоцианін Зелений — лімфотропна речовина, що починає «світитися» при потраплянні на неї інфрачервоних променів. Для цього використовується спеціальна камера з монітором. Ця процедура є безпечною і надійною. Вона дозволяє значно зменшити травматичність лікування та уникнути багатьох ускладнень.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення