Психологічна підтримка

Психологічна реабілітація

Чому виникають психоемоційні труднощі?

Зміни зовнішнього вигляду тіла, психосексуальна дисфункція, безпліддя, лімфатичний набряк, порушення рольової поведінки в соціумі та невизначеність майбутнього з онкологічним діагнозом належать до числа можливих загроз, втрат і хронічних стресорів (тобто факторів, що викликають стрес). Вони провокують різносторонній негативний досвід, тривогу й зниження настрою у пацієнток із раком грудей.

Рубці, втрата соска й асиметрія грудей — це можливі наслідки хірургічного втручання. Психосексуальні труднощі виникають через втрату чутливості в одній або обох молочних залозах (втрата ерогенної зони), через постменопаузальні симптоми (наприклад, припливи, сухість піхви), через гормональне лікування, через втрату сексуальної впевненості в собі і, нарешті, від самого факту хвороби та її лікування. Ці проблеми насправді широко поширені, але водночас мають тенденцію бути найбільш значущими і серйозними для пацієнток, які в минулому піддавалися сексуальному або фізичному насильству. Для таких жінок операція на грудях може здаватися черговим «нападом» на їхнє тіло та сексуальну функцію.

Хоча прогноз для багатьох пацієнток із раннім раком грудей сприятливий, впоратися з невизначеністю і потенційною загрозою для життя може бути надзвичайно складно, особливо для тих, хто звик успішно контролювати своє життя. Сприйняття пацієнтками хвороби і рівень загрози часто формується в негативному ключі через відомі їм історії раку в інших людей, особливо членів сім’ї.

Психіатр є джерелом важливої інформації і допомагає пацієнтці перефокусовувати увагу від песимістичних думок, повернути впевненість у собі й своїх силах, сконцентруватися на життєвих, медичних і сімейних пріоритетах. Консультація та підбір індивідуальної фармакотерапії від фахівця допомагають жінкам із раком молочної залози знайти рішення і полегшення для складних фізичних, емоційних, соціальних, психосексуальних і особистісних питань.

Психологічний супровід пацієнток Центру мамології LISOD на всіх етапах лікування

Ми переконані, що успіх в лікуванні онкологічного захворювання значно пов’язаний із правильним психологічним налаштуванням пацієнтів. До того ж психологічна допомога часто потрібна і їхнім родичам, для яких витримка й терпіння, інформованість, правильна оцінка ситуації та ефективна взаємодія з лікарями Центру мамології украй важливі. 

Психологічну підтримку наші пацієнтки отримують на всіх етапах лікування і після його закінчення під час реабілітації. 

Психологи Центру мамології LISOD допомагають пацієнткам:

  • прийняти свій діагноз, пристосуватися до нових умов життя, до нового режиму, пов’язаного з лікуванням;
  • навчитися спеціальних навичок і технік, які можуть допомогти в боротьбі зі стресом, із тривожними й нав’язливими думками;
  • впоратися з негативними почуттями і станами, які виникають під час лікування, вчать розпізнавати їх та не боятися;
  • шукати й знаходити шляхи розв’язання нагальних проблем (сімейних, побутових та інших), які безпосередньо пов’язані з діагнозом, а також навчають розглядати різні стратегії та варіанти дій;
  • подолати психологічний бар’єр і дискомфорт, який може виникнути через зміни в зовнішності на всіх етапах лікування, наприклад, через можливе випадіння волосся під час хіміотерапії або зміни в образі тіла після хірургічних операцій;
  • навчитися справлятися зі страхом рецидиву — страхом, який переслідує багатьох пацієнток після закінчення лікування і який часто не дає повернутися повноцінно до звичайного життя;
  • адаптуватися до звичайного життя після закінчення лікування, мотивуючи пацієнток знаходити новий сенс та ставити нові цілі.

Ми завжди готові надати психологічну підтримку та допомогу нашим пацієнткам та їхнім близьким і бути поруч, коли це потрібно. Наша робота з пацієнтками спрямована на те, щоб зробити все можливе для їх одужання, щоб наповнити їхні життя теплом, розумінням, спокоєм і здоровим глуздом.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення