Компресійне бандажування

Компресійний бандаж — це спеціальна методика багатошарового бинтування, яка дозволяє домогтися оптимального для роботи лімфатичної системи градієнта тиску й співвідношення тиску спокою та робочого тиску. Такий вид бинтування дозволяє утримати результат, досягнутий за час мануального лімфодренажу, і значно поліпшити його.

Послідовність накладання компресійного бандажа:

  • спочатку надівається трубчастий бинт (який обов’язково повинен лягати без складок, його завдання — поглинати піт, виділення сальних залоз);
  • потім бинтуються пальці (якщо пальці не бинтувати, то набряк може поширитися на них);
  • далі застосовується спеціальний ватяний бинт (цей етап дозволить захистити шкірні покриви);
  • наступний крок — використання різного виду прокладок, які або надають додатковий тиск, або знімають його в потрібних ділянках;
  • прикінцевий етап — формування тиску за рахунок накладення бинтів низької розтяжності;
  • після накладення фінального шару фахівець обов’язково перевіряє розподіл тиску і можливість виконання простих рухів.

Компресійний бандаж накладається після процедури мануального лімфодренажу, і на етапі лікування пацієнт перебуває в ньому близько 22 годин — до наступної процедури. У бандажі не просто можна, а ПОТРІБНО рухатися, ходити, займатися лікувальною фізкультурою або іншими видами спорту. Потрібно пам’ятати, що рух — найсильніший механізм транспорту лімфи, тож ефективність застосування компресійного бандажа посилюється, коли ви в ньому рухаєтеся. 

Від процедури до процедури набряк зменшується, тому доводиться постійно вносити зміни в технологію бандажування, створюючи правильний градієнт тиску, а місцями додатково підсилюючи його. За допомогою компресійного трикотажу такої гнучкості домогтися, на жаль, неможливо.

При накладенні компресійного бандажа використовуються еластичні бинти. Залежно від матеріалу, з якого зроблені нитки, і їх співвідношення в виробі, виділяють бинти трьох ступенів розтяжності — високого, середнього та низького.

Використання бинтів низької розтяжності дозволяє посилювати природні механізми транспорту, скорочення лімфангіонів. Саме на цих механізмах побудований принцип застосування компресійного бандажування в лікуванні лімфедеми.

ОБОВ’ЯЗКОВО звертайтесь за допомогою до фахівця, який знається на всіх тонкощах виконання процедури.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення