Лапароскопічна хірургія при раку шлунка. резекція шлунка
Рак шлунка — сьогодні досить поширена онкопатологія. Діагноз має бути обов'язково підтверджений даними, які одержують у результаті гістологічних досліджень (біопсії) слизової оболонки шлунка. Вибір методу лікування залежить від типу пухлини та ступеня її поширеності. У LISOD застосовують комплексному підходу: залежно від конкретної ситуації виконується гастректомія чи часткове видалення шлунка.
Отже, основний метод лікування при раку шлунка – тотальна або часткова резекція шлунка. Проводиться повне або часткове видалення ураженого пухлиною органу та регіонарних лімфовузлів.
На відміну від більшості країн, де лапароскопічна гастректомія (часткова або тотальна) не стала стандартом, LISOD 100% операцій при раку шлунка проводять лапароскопічним способом. Дослідження довели, що ці операції безпечні з погляду онкології так само, як і «відкриті», але пацієнт отримує всі переваги, пов'язані з невеликою травматичністю методу.
Радикальну операцію обов'язково проводять із виконанням лімфодисекції, тобто з видаленням регіонарних лімфатичних вузлів та прилеглої клітковини. Саме ліквідація первинного осередку та зони ймовірного лімфогенного метастазування потрібні для успішного хірургічного лікування при злоякісних пухлинах шлунка.
Слід зазначити, що для виконання лапароскопічної гастректомії потрібна висока кваліфікація хірургічної бригади. Поки що такі операції як лапароскопічна резекція шлунк, стали стандартом лише в Японії, у Південній Кореї та в LISOD.
Важливо. Пацієнтам із стадією хвороби Т3 проводиться неоад'ювантна (передопераційна) хіміотерапія. Якщо злоякісне новоутворення чутливе до хіміотерапії, тобто відбувається зменшення розмірів пухлини та лімфовузлів, є сенс у радикальному лікуванні. У такому разі виконують операцію.