Лапароскопічна хірургія при раку підшлункової залози

pancreaticcancer

Коли пухлина розташовується в голівці підшлункової залози, виконують панкреатодуоденальну резекцію, так звану процедуру Уіппла: видалення голівки підшлункової залози з «підковою» дванадцятипалої кишки, з частиною з антрального відділу шлунка і частиною жовчної залози.

Це одна з найскладніших операцій гастроентеральної хірургії, оскільки вимагає реконструкції великої частини шлунково-кишкового тракту. Наявність багатьох анастомозів (з'єднань) несе в собі потенційну небезпеку ускладнень. І тут величезну роль відіграє лапароскопія, за якої відсутня післяопераційна травма. Чому?

При «відкритій» хірургії, крім складної внутрішньої операції, є велика рана, яка є вхідними «воротами» для інфекцій і додає бактеріальний компонент, наприклад при протіканні анастомозу. Летальність після «відкритих» операцій при раку голівки підшлункової залози дуже висока. Навіть після лапароскопічних втручань потрібний спеціальний догляд у реанімації, тому що більшість втручань на підшлунковій залозі супроводжується тими чи іншими ускладненнями. Якщо пацієнт проходить лікування в LISOD, то ускладнення рідко загрожують життю, адже в лікарні вчасно та правильно реєструють будь-які відхилення від норми (серому, підвищення температури, біль тощо) та вживають заходів.

Слід зазначити, що такі втручання вимагають тривалішої госпіталізації навіть у лапароскопічному варіанті. При ідеальному перебігу післяопераційного періоду термін перебування пацієнта в стаціонарі становить 9-10 днів.

Що стосується операцій на тілі та хвості підшлункової залози, то вони менш складні – менший обсяг втручання та менше післяопераційних ускладнень.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення