Хірургія при раку печінки. Резекція печінки

Рак печінки – онкологічне захворювання, яке виникає в клітинах печінки (первинний рак) або яке поширюється з інших органів у печінку (метастатичний рак).

При первинних пухлинах та метастазах колоректального раку проводиться анатомічна лапароскопічна резекція печінки. Це радикальний спосіб лікування – складна малоінвазивна операція, що вимагає від хірурга високого професіоналізму, але має великі переваги для пацієнта порівняно з традиційним «відкритим» втручанням.

cancerdevelopment_01Чому?

Через глибоке розташування печінки часто при стандартних «відкритих» операціях роблять спеціальний розріз у вигляді трипроменевої зірки, що значно збільшує травму і призводить до великої крововтрати. Реабілітація після такого важкого втручання тривала, термін госпіталізації може перевищувати 30 днів. Натомість якщо проводиться лапароскопічна резекція печінки, практично немає крововтрати, відбувається швидке відновлення організму, суттєво зменшується період госпіталізації. Адже при виконанні лапароскопічної операції достатньо зробити кілька проколів для введення інструментів, що мінімізує травму м'язів та стінок черевної порожнини. Таким чином, сьогодні лапароскопічна резекція печінки є оптимальним методом лікування злоякісних пухлин цього органу.

Існує низка умов, важливих для проведення резекції печінки: відсутність печінкової недостатності та вираженого цирозу; достатній обсяг печінкової тканини, неураженої пухлиною; можливість забезпечення кровотоку кукси печінки та відтоку жовчі. Ступінь хірургічного втручання залежить від стадії захворювання та виду злоякісного новоутворення. Після операції пацієнтам проводять курс хіміотерапії.

Слід зазначити, що печінка – орган, здатний до регенерації. Якщо збережено навіть 1/7 частина, згодом печінка відновлюється до обсягів, достатніх задля забезпечення життєдіяльності.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення