Апендектомія

Апендектомія — операція, під час якої видаляється апендикс. Втручання зазвичай проводиться екстрено для лікування гострого апендициту — запального захворювання червоподібного відростка.

Апендикс найчастіше розташований у правій нижній частині живота. Він розміщений у куполі сліпої кишки, його вигляд нагадує невелику трубочку. Функція апендикса в організмі — інкубація й зберігання мікрофлори кишечника, зокрема, кишкової палички.

Симптоми гострого апендициту

Якщо у червоподібному відростку виникає запалення, кількість патогенних бактерій всередині органу швидко збільшується, виникає набряк, утворюється гній. Це спричиняє появу болю — зазвичай у правій нижній частині живота або навколо пупка, зрідка в інших ділянках. Біль посилюється під час рухів чи кашлю. З часом інтенсивність болю зростає.

Крім того, у пацієнта можуть виникнути такі симптоми:

  • здуття живота;
  • втрата апетиту;
  • нудота;
  • блювота;
  • запор або діарея;
  • підвищення температури до субфебрильних цифр та ін.

Операція

При появі симптомів гострого апендициту важливо якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Якщо зволікати, ситуація може погіршитися: апендикс може лопнути, а його вміст потрапить у черевну порожнину. Виникає безпосередня загроза життю людини.

Гострий апендицит лікується хірургічно. У Лікарні ізраїльської онкології LISOD виконується лапароскопічна апендектомія під загальним наркозом. Доступ до апендикса хірург отримує через кілька невеликих проколів черевної стінки. Лікар використовує довгі вузькі інструменти. Завдяки мініатюрній камері, що вводиться до черевної порожнини, хірург бачить зображення внутрішніх органів на великому екрані у багаторазовому збільшенні. Це дозволяє провести операцію дуже точно.

Під час втручання хірург знаходить червоподібний відросток, видаляє його і накладає шви. Також накладаються шви на проколи у черевній стінці, через які вводились інструменти.

Лапароскопічна операція є менш інвазивною, ніж відкрите втручання. Пацієнт швидко відновлюється. Ризик ускладнень при лапароскопічній апендектомії значно нижчий, ніж при традиційній хірургії.

Підготовка до операції

На консультації лікар збере анамнез. Розпитає про симптоми, тривалість їх появи. Крім того, буде проведено огляд пацієнта: хірург обережно натискатиме на різні ділянки живота, щоб встановити, звідки походить біль.

Також будуть виконані аналізи крові та УЗД.

Після операції

Після втручання абсолютна більшість пацієнтів одужують швидко і без ускладнень.

Виписка з лікарні, як правило, відбувається на наступний день після операції.

Тривалість операції

0,5 години

 

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення