Підготовка до лапароскопічної операції

У LISOD ми робимо все можливе, аби максимально зменшити шлях пацієнта від діагностики до початку лікування. Відповідно, якщо людині потрібна операція, вона буде проведена у найкоротші терміни.

Госпіталізація в стаціонар зазвичай відбувається напередодні втручання після обіду або в день процедури зранку. Підготовка до операції залежить від того, яке втручання буде проведено.

При оваріектомії, апендектомії, герніопластиці, трансвагінальних операціях тощо спеціальної підготовки не потрібно. При інших операціях може знадобитися підготовка кишечника спеціальними препаратами або очисна клізма напередодні. Про необхідність підготовки лікар проінформує пацієнта заздалегідь.

Крім того, у відділенні проводиться передопераційний комплекс аналізів і кардіологічний контроль (виконується кардіограма).

Харчування до і після операції

Наші фахівці керуються рекомендаціями провідних світових медичних товариств, тож підходи в організації харчування пацієнтів можуть відрізнятися від інших українських медичних закладів.

Зокрема, напередодні операції пацієнтам дозволено вживати їжу та пити воду за 2 години до проведення маніпуляцій (або ж лікар-анестезіолог додатково повідомить про час, у який дозволено вживати їжу та напої). Голод психологічно виснажує, тому наш підхід надає певний спокій та комфорт людині.

Через дві години після пробудження пацієнт може вживати рідину, а через шість годин — харчуватися. Ми забезпечуємо пацієнтів триразовим харчуванням відповідно до індивідуальних рекомендацій дієтолога та проведеного втручання.

Важливе про операцію

Анамнез

Під час попередніх консультацій із хірургом та анестезіологом потрібно розповісти лікарям про хронічні захворювання, а також про ліки, які ви приймаєте регулярно. У разі потреби лікарі змінять дозування або проінформують про особливості прийому деяких препаратів до та після операції. Особливо це стосується антикоагулянтів (препарати, що розріджують кров), нестероїдних протизапальних препаратів (наприклад, ібупрофен, аспірин) та інших ліків та БАДів.

Вагітність

Обов’язково повідомте лікарю про можливу або підтверджену вагітність.

Анестезія

Зазвичай лапароскопічні операції проводяться під загальною анестезією.

Техніка

Під час операції через невеликі проколи шкіри (іноді – через природні отвори в тілі) до черевної порожнини вводять спеціальну камеру (лапароскоп) та вузькі й довгі інструменти. Протягом всієї операції хірург маніпулює ними, спостерігаючи на великому екрані зображення у багаторазовому збільшенні.

Відновлення

Залежно від виду втручання, в середньому пацієнти проводять у лікарні від 1 до 5 днів, зрідка – більше.

читати далі

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення