Поштовх до натхнення і майбутніх результатів!

3-й Конгрес SEEBCSC завершено! Це були два неймовірних дні — і ми щиро вдячні кожному, хто був з нами разом!

Рак молочної залози — актуальна проблема не лише в Україні, але й на світовому рівні. Щороку тисячі жінок чують цей діагноз. Але якщо раніше він звучав як вирок, то нині це швидше тимчасовий, хоч і нелегкий етап. Тож в лікуванні все частіше зміщуються акценти: фахівці фокусуються не тільки на успішних результатах лікування, але й на хорошій якості життя пацієнток у майбутньому. Відповідно, змінюються підходи і в хірургії. Нині практично не йдеться про повне видалення грудей: натомість жінкам проводять органозберігаючі втручання, а при неможливості зберегти залозу — реконструктивні операції.

До участі в 3-му Конгресі SEEBCSC були запрошені «перші обличчя» світової онкохірургії — провідні фахівці в напрямку хірургічного лікування раку молочної залози. Серед них — Zoltan Matrai, Walter Weber, рrof. Philip Poortmans, Alexandru Blidaru, Dawid Murawa, Roy De Vita, Christoph Andree, Regis Paulinelli, Ashutosh Kothari та багато інших. Вони представили найцікавіші кейси та найперспективніші методики — усе, що допомагає зберегти красу і здоров’я молочних залоз.

З огляду на пандемію цьогорічний захід відбувся онлайн. Його організаторами виступили Центрально-Східноєвропейський консорціум з хірургії молочної залози (CEEBCSC) та Лікарня ізраїльської онкології LISOD, яка є одним із співзасновників CEEBCSC та одним із навчальних центрів BRESO.

Відкриваючи Конгрес, науковий керівник заходу, хірург, онколог, завідувач Центру сучасної мамології LISOD Андрій Жигулін зазначив:

— Для мене і для всієї нашої команди велика честь — проводити цей конгрес в Україні попри всі складнощі як у нашій країні, так і в усьому світі. Перший конгрес консорціуму був організований у 2019 році на дуже високому професійному і організаційному рівні — і ми намагалися триматися цієї планки. Ставимо перед собою завдання — не тільки порушити найважливіші та найактуальніші теми в лікуванні раку грудей, але й дозволити колегам із Центральної, Східної Європи та інших регіонів продемонструвати і обговорити свій досвід у колі експертів. Ми потребуємо платформи для активної, дружньої, професійної комунікації — і консорціум SEEBCSC і цей конгрес надає нам таку можливість.

Захід і справді став величезним майданчиком, на якому віртуально зібралися близько 1000 фахівців із України, Угорщини, Польщі, Бельгії, Німеччини, Азербайджану, Туреччини, Вірменії, Словаччини Єгипту, Молдови, Великої Британії, Сербії, Албанії, Латвії, Італії та багатьох інших країн! Більше 10 сесій, понад 50 доповідей, а також цікаві дебати та обговорення, а ще — інтерактивні опитування. Це справді було дуже потужно і неперевершено!

Обговорювалось безліч важливих і актуальних тем: зміни в рекомендаціях для хірургів, методи візуалізації в лікуванні раку молочної залози, патологічні та генетичні аспекти хірургії грудей, неоад’ювантне лікування, променева терапія і її вплив на імпланти. Але, звісно ж, максимальна увага приділялась висвітленню методик проведення оперативних втручань: обговорювалися різноманітні органозберігаючі та реконструктивні техніки. Йшлося про переваги тих чи інших підходів, підкреслювались важливі нюанси, демонструвались етапи втручань, розглядались ускладнення та можливості їх лікування та запобігання. 

Фахівці LISOD взяли активну участь у безпосередній роботі Конгресу.

  • Клінічний онколог, променевий терапевт, керівник напрямків клінічної онкології та променевої терапії Цві Бернштейн був модератором кількох сесій.
  • Клінічний онколог Максим Єрмаков виступив з двома доповідями: «Як результати спадкового генетичного тестування впливають на лікування раку молочної залози» та «Роль інгібітора PARP у лікуванні спадкового раку молочної залози».
  • Хірург Артем Федосов підготував доповідь «Goldilock мастектомія — чи альтернатива це реконструкції?»
  • Андрій Жигулін представив дві доповіді: «Локорегіональні клапті в органозберігаючій хірургії грудей», «Парадигма підбору варіанту онкопластичної органозберігаючої операції», а також відеолекцію «Часткова реконструкція грудей за допомогою регіонарних перфорантних клаптів. Концепція "невидимої хірургії"».

Приємно відзначити, що всі доповіді наших колег були високо оцінені слухачами!

Наприкінці заходу професор, медичний директор лікарні Герресхайм, завідувач кафедри пластичної та естетичної хірургії, керівник міжнародного симпозіуму з молочної залози в Дюссельдорфі (Німеччина) Крістоф Андре зазначив:

— Неймовірна програма, відмінна робота, чудові спікери! Я вважаю, дуже круто, що в нас є таке співтовариство, у межах якого ми ділимося знаннями. І кожна така зустріч дає мені поштовх рухатися далі, адже виникає безліч ідей.

Онкопластичний хірург, дослідник, викладач Абердинського університету та Університету Східної Англії (Велика Британія) Язан Мазаннат підкреслив:

— Хоча ця конференція проходила онлайн, вона змогла охопити дуже багато. Тут були спікери і з Європи, і з Південної Америки, і з Середнього Сходу. Розглянуто багато тем, дуже високий рівень спікерів — це справді відомі люди, що поділилися своїм досвідом. Представлений і локальний, і глобальний досвід. Неймовірно бути частиною цієї події!

Конгрес показав: хоча лікарі застосовують різні підходи й тактики, усіх їх об’єднує єдина мета. Вони прагнуть вдосконалюватися, отримувати нові знання і йти вперед, щоб якісно, ефективно і красиво допомагати пацієнтам. І хоча цей конгрес завершено, будемо сподіватися, що він дасть поштовх і натхнення хірургам із різних країн, щоб ставити нові цілі й досягати їх. Дякуємо усім причетним! До нових зустрічей!

Інші новини