Шановні відвідувачі!

На цьому тижні Лікарня ізраїльської онкології LISOD працює за звичайним графіком. Попри свята і вихідні в країні, ми продовжуємо надавати онкологічну допомогу. 14, 15 і 16 жовтня — робочі дні.

Нагадуємо, що прийом в лікарні відбувається за попереднім записом. Погодити дату та час візиту можна в Контакт-центрі лікарні за номерами:

0-800-500-110 — безкоштовно по Україні;
+38-044-277-8-277.

Попередити рак шлунка одним видихом!

03 листопад 2016

Бактерії, які можуть викликати рак шлунка, можна визначити по повітрю, що видихається.

Доведено, що бактерія Хелікобактер пілорі (Hp) є причиною гастриту і виразки шлунка більше ніж у 50% випадків. Ця бактерія є також канцерогенною. Рак шлунка (кишковий тип раку шлунка) у 85% випадків пов'язаний саме з наявністю в організмі Hp. Своєчасне виявлення Хелікобактеру може попередити розвиток раку.

Сьогодні визначити наявність в організмі Hp дозволяє дихальний тест. Він реагує на фермент, який синтезує бактерія Hp – уреазу. Цей фермент розщеплює сечовину в кишечнику до аміаку та вуглекислого газу, останній виділяється легенями при диханні. Чутливість такого тесту коливається від 93 до 98%.

«Рак шлунка завжди входить у трійку найпоширеніших онкологічних захворювань в Україні та країнах СНД. Якщо використовувати неінвазивний, простий, швидкий або навіть одномоментний метод – це дуже велика вигода для діагностики раку шлунку», - говорить клінічний онколог Лікарні ізраїльської онкології LISOD Цві Бернштейн.

При цьому онколог Бернштейн уточнює, що знімати з рахунків гістологічний аналіз ні в якому разі не можна, так як це, поки що, найбільш точний метод визначення Helicobacter pylori.