ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ
В Україні вакцинація проти раку шийки матки (РШМ) рекомендована для жінок і дівчаток з 9 років. Програма розроблена у співпраці з Європейською асоціацією раку шийки матки (ECCA).

Рак шийки матки — одне з найпоширеніших онкогінекологічних захворювань серед жінок репродуктивного віку. РШМ забирає тисячі життів щорічно — кожні 2 хвилини від нього помирає одна жінка на планеті. В Україні від цієї хвороби гине 5 жінок щодня!
Доведено, що РШМ має вірусне походження. Вірус папіломи людини (ВПЛ) може інфікувати шкіру і слизові оболонки геніталій, анальної області, рота, горла. При цьому імунна система більшості людей позбавляється від вірусу самостійно — без будь-якого лікування. Однак в деяких випадках ВПЛ є причиною розвитку онкологічного захворювання (РШМ, рак вульви, статевого члена, анального каналу, горла і деяких інших).
Запобігти появі онкологічних захворювань, спричинених ВПЛ, дозволяють дотримання правил сексуальної поведінки, використання бар'єрних методів контрацепції, регулярні гінекологічні огляди і цитологічне обстеження (ПАП-тест) навіть при відсутності скарг і, безумовно, ВАКЦИНАЦІЯ.
Вакцинація проти РШМ в LISOD (в Києві, Україна) проводиться з використанням сучасних препаратів «Церварикс» та «Гардасил», які допомагають захистити жінок від небезпечного захворювання.
- Вакцина «Церварикс» призначена для жінок, які хочуть захистити себе від двох найбільш поширених високоонкогенних штамів ВПЛ - 16 і 18. Ці віруси виявляються більш ніж у 70% випадків РШМ у всьому світі.
- Вакцина «Гардасил» (квадривалентна) захищає від зараження 6, 11, 16 і 18 штамами ВПЛ.
- Вакцина «Гардасил-9» захищає від 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58 типів ВПЛ.
Препарати вводяться в організм за допомогою внутрішньом'язових ін'єкцій.
Протипоказанням є підвищення температури, вагітність або годування груддю.
У віці після 15 років вакцинація виконується в три етапи протягом 6 місяців. Щеплення може бути показане жінкам до 45 років, питання про доцільність застосування вакцини в кожному конкретному випадку слід обговорити з онкогінекологом.
В LISOD будь-яка жінка може проконсультуватися з лікарем-онкогінекологом, а після отримання рекомендації фахівця — запланувати курс вакцинації.
Звертаємо увагу: після закінчення курсу вакцинації проти РШМ жінці слід продовжувати регулярно відвідувати гінеколога і здавати ПАП-тест.