15.02.2019 Головна

Ендоскопічний ультразвук

Ендоскопічний ультразвук

У LISOD широко застосовують один з новітніх методів діагностики хвороб системи травлення – ендоскопічний ультразвук або ЕндоУЗД.

Для проведення ЕндоУЗД використовують спеціальний ендоскоп, який оснащений оптичним приладом і ультразвуковим датчиком. Ультразвук проникає глибоко в тканини, точно передає інформацію, яка трансформується в зображення високої якості. Результат виводиться на монітор.

Найважливіший фактор для пацієнтів: ендоскопічний ультразвук має всі переваги ультразвукової і ендоскопічної методик.
Метод дозволяє  відтворити внутрішні органі в таких дрібних деталях, які не можливо помітити при звичайному УЗД. У той же час, ЭндоУЗД має переваги ендоскопа, тобто лікар при проведенні обстеження бачить усю внутрішню поверхню травного тракту.

Ендоскопічний ультразвук застосовують для діагностики наступних захворювань:

  • рак товстої кишки, рак дванадцятипалої кишки, рак шлунка, рак стравоходу;
  • підслизові новоутворення шлунка, стравоходу, товстої кишки (ліпома, фіброма, лейоміома);
  • виразкова хвороба стравоходу, шлунка, товстої кишки й дванадцятипалої кишки;
  • варикозне розширення вен стравоходу;
  • хвороби жовчовивідних шляхів.

Крім того, ЕндоУЗД використовують для діагностики й одержання матеріалу з утворень, які раніше не були доступні для малоінвазивних методів: пухлини і лімфовузли середостіння, воріт печінки, підшлункової залози, малого таза.

За допомогою ЕндоУЗД фахівці визначають масштаб поширення рака (на лімфовізли та інші органи), проводять біопсію для діагностики стану цих органів. Таким чином, лікарі встановлюють стадію хвороби й розробляють максимально ефективний план лікування.  

Важливо. В LISOD ЕндоУЗД виконують абсолютно безболісно для пацієнта. Застосовують т.зв. «малу» анестезію: пацієнт засинає й нічого не відчуває; пробудження легке, без побічних ефектів. В той же час, лікар має можливість ретельно провести дослідження.


При захворюваннях: empty:data/in_diseases/


Версія для друку