Лікування раку грудей (молочної залози)

types of breast tumors

Останнє десятиліття у світовій онкології ознаменувалося величезними успіхами. І сьогодні ми заявляємо сміливо: «Рак молочної залози – це лише новий поворот життя, а не його кінець».

Для команди професіоналів Центру сучасної мамології рак не є невиліковною, страшною недугою. Це складне захворювання, проте наразі воно успішно лікується, як і будь-яка інша хвороба. У Центрі застосовується органозберігаюче лікування – збереження грудей, максимально можливе при оперативному втручанні. Якщо необхідне повне видалення, проводиться відновлення, тобто реконструкція обсягу й форми молочної залози для збереження привабливості і жіночності наших пацієнток. Про засади органозберігаючого лікування в Центрі читайте тут.

cvi189x204

Завідувач відділення

клінічної онкології LISOD

Коли я бачу пацієнтку з віддаленими метастазами раку молочної залози, я знаю, що повністю вилікувати її, при нинішньому стані світової онкології, неможливо. Наша мета – перевести хворобу в хронічну форму зі збільшенням загальної тривалості життя, причому якість життя є не менш важливим фактором у прийнятті рішення про вид лікування. Саме тому, за інших рівних умов, протокол лікування з мінімальною токсичністю буде кращим вибором.

Цві Бернштейн


Визначення методу залежить від віку пацієнтки, функції яєчників, стадії процесу, будови пухлини та її темпів зростання. На різних етапах хвороби фахівці вдаються до хірургічного лікування, медикаментозної і променевої терапії. Медикаментозне лікування раку грудей включає хіміотерапію, гормонотерапію, таргетну терапію.

Комплексний підхід – це основа успішного лікування, оптимальне поєднання етапів:

  • хірургічного;
  • хіміотерапевтичного;
  • радіотерапевтичного.

Рак молочної залози, лікування якого, як правило, комплексне, – це процес, що вимагає участі фахівців різного профілю. Тактика визначається клінічними онкологами спільно з хірургами і променевими терапевтами. На остаточний вибір методу впливає розмір і тип пухлини, наявність метастазів, індивідуальні особливості пацієнтки. Чим раніше пухлину виявлено, чим менш поширене захворювання – тим коротше, легше, ефективніше і дешевше лікування раку грудей.

запис на прийомПитання до LISOD

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення